Beznadziejna forma Wisły Kraków. Siódma porażka z rzędu!

Beznadziejna forma Wisły Kraków. Siódma porażka z rzędu!
MediaPictures.pl / shutterstock.com
Autor: Marcin Karbowski 9 lis 2019 | 22:02
Wisła Kraków przegrała przed własną publicznością z Arką Gdynia 0:1 (0:0) w trzecim sobotnim meczu 15. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy.
"Biała Gwiazda" po siódmej z rzędu porażce spadła na piętnaste miejsce w tabeli. Zespół z Trójmiasta natomiast po trzecim zwycięstwie w sezonie awansował na trzynastą lokatę w klasyfikacji.
* * * * * *

Tak padła bramka:
0:1 Maciej Jankowski 71'

Michał Nalepa znakomicie wrzucił piłkę w pole karne do wbiegającego napastnika gości, który ofiarnym uderzeniem głową zaskoczył Michała Buchalika.
Zawodnik meczu: Michał Nalepa. Pomocnik Arki zasłużył na wyróżnienie precyzyjną asystą, po której padła zwycięska bramka dla drużyny z Trójmiasta.
ustawienie: 4-3-3
śr. waga: 76 kg
śr. wzrost: 182,7 cm
śr. wiek: 27,2 lat
22
M. Buchalik
19
D. Niepsuj
5
L. Klemenz
2
R. Janicki
4
M. Sadlok
10
V. Basha
9
R. Boguski
26
K. Wojtkowski
15
Jean Carlos
7
M. Mak
23
P. Brożek
9
D. Skhirtladze
7
M. Jankowski
14
M. Nalepa
18
K. Antonik
10
M. Vejinovic
22
A. Bušuladžić
17
A. Marciniak
26
A. Danch
3
C. Maghoma
33
D. Zbozień
1
P. Šteinbors
ustawienie: 4-2-3-1
śr. waga: 75 kg
śr. wzrost: 182,4 cm
śr. wiek: 26,9 lat
Źródło: asinfo.

Dyskusja 3

9 lis 2019 | 23:31
0
Co tu mowić spadek nie unikniony i derby z Niepolomicami.
Szkoda że tak zasłużony klub tak upada
10 lis 2019 | 03:07
0
Bredzisz i to strasznie głupio. Dzisiaj było widać ile daje sam Basha który nie ma zmiennika i jest jedynym typowym pomocnikiem defensywnym. Jeśli Błaszczykowski, Basha i Buksa nie będą kontuzjowani i nikt nie dojdzie z grupy Wojtkowski, Klemenz, Sadlok, Buchalik i Niepsuj to Wisła powinna się utrzymać. Szczerze jest ciężki okres ale w większości przegranych spotkaniach to Wisła wyglądała lepiej i prowadziła grę tracąc gole po błędach indywidualnych. Szkoda, że w okienku nie postarali się o jakiegoś defensywnego pomocnika bo Plewka był za słaby na ekstraklasie i się ogrywa, lecz reszta jest za bardzo ofensywna jak na możliwości defensorów. Najgorszym nabytkiem jest Janicki bo pobiera sporą pensję a gra gorzej niż Hoyo-Kowalski który świetnie się spisywał i daje dalej szansę na zarobek. Wracając do gry Wisły to brakuje osoby która będzie brała ciężar gry na siebie jak Wolski, Stilić czy Brlek. Najlepszy jest obecnie w składzie Wojtkowski i najbardziej chce grać co pokazał i dzisiaj i w poprzednich meczach(za wyjątkiwm Legii bo tam jak biegasz i podań nie otrzymujesz to ciężko coś zrobić). Po stracie gola on oraz Błaszczykowski ciągneli ofensywne ataki gdzie jedna akcja była by akcją sezonu gsyby zakończył rajd golem lub asystą. Pisać o spadku jest jescze za szybko ale są elementy do poprawy i możliwości na środek tabeli tylko potrzebny jest czas i pieniądze na wzmocnienia pomocy(może zbiórka to chętnie znowu coś dorzucę). Ja osobiście bym nie wystawiał 3 graczy z dzisiejszego meczu(Janicki, Brożek i Carlos) i spróbował grą 2 napastnikami(Buksa i Wojtkowski gdzie wojtkowski był by zawodnikiem podwajającym skrzydła atak i pomoc skoro co mecz biega najwięcej ze wszystkich i by mógł pokazać więcej swoich możliwości). Stoperów bym złożym z Klemenza i kogoś z trójki Wasilewski/Szota/Hoyo-Kowalski. Boki obrony to standardowo Niepsuj i Sadlok którzy umiejętności mają różne ale zaangażowania odmówić im nie można. Środek to musi być Basha ale tutaj jest pole do popisu dla Savicević'a i Boguskiego którzy powinni być wystawiani zależnie od rywala(mocniejszy to Boguski gdyż mniej ryzykuje i lepszy jest w defensywie). Skrzydła to Błaszczykowski i może być ktoś z dwójki Mak oraz Chuca(jeden woli dryblować drugi podawać).

To jest możliwie najmocniejszy skład, lecz mogę pisać swoje pomysły ale i tak kontuzje wszystko by popsuły, ponieważ większość topowych zawodników albo ma ograniczenia przez kontuzje i gra na tabletkach(jak kiedyś Brożek przez 2 sezony) albo są kontuzjowani lub wracają po kontuzji. Zawodnicy powinni się cieszyć, że cała krytyka spada na Stolarczyka który nie ma puzzli do ułożenia układanki(powinien spróbować jak w poprzednim sezonie gdzie skupił się na ofensywie a defensywę zostawił dla Wasilewskiego i Sadloka). Kadra potrzebuje oczyszczenia które nastąpi po sezonie i tylko modlić się zostaje by byli to zawodnicy którzy zostali ściągnięci przypadkowo niż ktoś z topu jak Buksa czy Wojtkowski.
11 lis 2019 | 23:49
0
Tak bredzi A wyniki korwa Wisełki mówią same za siebie. Zejdź na ziemię i zobacz co się dzieje