Bild ocenzuruje zdjęcia z meczów Ligi Mistrzów i Schalke. Niezwykły gest wsparcia dla Ukrainy

Bild ocenzuruje zdjęcia z meczów Ligi Mistrzów i Schalke. Niezwykły gest wsparcia dla Ukrainy
MB Media / press focus
Autor: Marcin Karbowski 23 lut 2022 | 21:44
Niemiecki dziennik "Bild" postanowił bojkotować Gazprom. Gazeta będzie zasłaniać jego logo na zdjęciach z meczów Ligi Mistrzów i Schalke 04 Gelsenkirchen.
Sytuacja na Ukrainie jest bardzo napięta. Rosja uznała niepodległość Ługańskiej i Donieckiej Republiki Ludowej, a jej armia rozpoczęła oficjalną operację na ich terenie terenie.
Dalsza część tekstu pod wideo
Świat zachodu odpowiada sankcjami wobec osób i instytucji związanych z reżimem Władimira Putina. Swoją akcję zamierza przeprowadzić też "Bild".
Gazeta poinformowała, że jej graficy będą ingerować w zdjęcia z meczów Ligi Mistrzów i Schalke 04, których sponsorem jest Gazprom. Nazwa rosyjskiego koncernu będzie zasłaniana napisem "Wolność dla Ukrainy".
- Jesteśmy zmuszani oglądać reklamy Gazpromu w telewizji, oglądając spotkania Ligi Mistrzów, gdy wojska Putina najeżdżają na Ukrainę. "Bild" kładzie kres tego typu reklamom - pisze redakcja.
- Schalke i UEFA wykręcają się zgodnie z mottem "z polityką Putina nie mamy nic wspólnego". To kłamstwo! Dyktatorzy wykorzystują sport jako piękne tło dla brudnych poczynań - nie tylko w czasie igrzysk olimpijskich w Pekinie. Gdy Putin najeżdża sąsiednie państwo i odmawia mu prawa do istnienia, wszelkie granice zostają przekroczone! Piłka nożna nie może pozostać niewzruszona, gdy Putin prowadzi wojnę - tłumaczy "Bild".
Gazprom ma siedzibę w Sankt Petersburgu - jest sponsorem tamtejszego Zenita i jego stadionu. Na tym obiekcie ma się odbyć tegoroczny finał Ligi Mistrzów.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Bild, Sport.pl