Bolesna porażka Manchesteru United po szalonym meczu! Sześć goli i zabójcza końcówka [WIDEO]

Piłkarze Leicester City wygrali z Manchesterem United 4:2 (1:1) w meczu 8. kolejki Premier League. Trzy ze zdobytych bramek były wyjątkowej urody.
Pierwsze minuty pojedynku należały do gospodarzy. "Lisy" nie potrafiły jednak udokumentować tego golem. Zamiast tego nadziały się na atak rywali.
W 19. minucie Bruno Fernandes zagrał do Masona Greenwooda. 20-latek przebojowo ruszył do przodu i popisał się znakomitym uderzeniem. Schmeichel po chwili musiał wyciągać piłkę z siatki.
Wydawało się, że "Czerwone Diabły" pójdą za ciosem. Tymczasem po niecałym kwadransie gospodarze doprowadzili do remisu. Maguire zanotował stratę przed polem karnym, z tego skorzystał Tielemans. Belg w przepięknym sposób pokonał De Geę.
Do przerwy było więc 1:1. W drugiej połowie bliski szczęścia był Greenwood. 20-latek w zamieszaniu podbramkowym nie zdołał jednak pokonać Schmeichela. 10 minut później po błędzie Maticia Tielemans uderzył na bramkę De Gei, ale Hiszpan popisał się kapitalna interwencją i uchronił swój zespół przed stratą gola.
Golkiper United miał ręce pełne roboty i w końcu skapitulował po raz drugi. W 78. minucie pokonał go Soyuncu. Turek odnalazł się w "szesnastce" po rzucie rożnym.
"Czerwone Diabły" znalazły się pod ścianą, ale zdołały odpowiedzieć. Rashford otrzymał genialną piłkę od Lindelofa i z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam.
To nie był jednak koniec emocji. Ostatnie słowo należało do gospodarzy. Wystarczyła minuta, by Vardy popisał się cudownym uderzeniem z powietrza.
"Lisy" do końca utrzymały korzystny rezultat. W doliczonym czasie gry przyjezdnych dobił jeszcze Daka. Tym samym "Czerwone Diabły" znów straciły punkty w rozgrywkach Premier League, a posada Ole Gunnara Solskjaera zawisła na włosku.
Daniel Makarewicz16 Oct 2021 · 17:55