Bolesne zderzenie polskiego tenisisty z Wielkim Szlemem. Rolanda Garrosa na pewno nie zwojuje

Rafał Kucharski
Kamil Majchrzak odpadł z turnieju Rolanda Garrosa. Polski tenisista pożegnał się z imprezą już na etapie 1/64 finału, ponieważ przegrał 2-3 (4:6, 6:2, 6:4, 6:7, 2:6) z Brandonem Nakashimą.
22 maja rozpoczęła się kolejna edycja French Open. Swoje pierwsze starcia ma za sobą już część naszych reprezentantów. Do kolejnej rundy awansowała Iga Świątek oraz Magda Linette.
Teraz w ich ślady miał szansę pójść Kamil Majchrzak. Polski tenisista swoje zmagania rozpoczął od 1/64 finału, gdzie przyszło mu się zmierzyć z Brandonem Nakashimą.
Przedstawiciel USA figuruje w rankingu ATP na podobnej lokacie co 26-latek. Amerykanin zajmuje 75. miejsce, natomiast Majchrzak jest 79.
Nic więc dziwnego, że ich poniedziałkowy pojedynek był bardzo zacięty i do jego rozstrzygnięcia potrzeba było aż pięciu setów. Niestety - rywalizacja zakończyła się bez happy endu dla Polaka.
Majchrzak słabo rozpoczął spotkanie i przegrał pierwszego seta 4:6. Później jednak wskoczył na dobre tory, zgarnął dwa kolejne sety (6:2 i 6:4) i nagle znalazł się w bardzo komfortowej pozycji. Czwarta odsłona jego starcia z Nakashimą okazała się decydująca, lecz tylko pod względem psychicznym.
Panowie toczyli równy bój i doprowadzili do wyniku 6:6 w gemach. W tie-breaku Majchrzak nie zdołał jednak wytrzymać ciśnienia. 20-latek z USA zaprezentował się z lepszej strony, wygrał tenisową dogrywkę i doprowadził do piątego seta, gdzie nie dał większych szans swojemu bardziej doświadczonemu przeciwnikowi.
Nasz reprezentant w pięciu pierwszych gemach decydującego seta aż dwukrotnie dał się przełamać. Nakashima prowadził 4:1 i nie pozwolił na to, aby zwycięstwo wymknęło mu się z rąk. W kolejnych gemach tylko raz musiał uznać wyższość Polaka i ostatecznie triumfował w całym spotkaniu 3-2 (4:6, 6:2, 6:4, 6:7, 2:6).
Tym samym krótka przygoda Kamila Majchrzaka z French Open dobiegła końca. Jego dzisiejszy rywal w 1/32 finału zmierzy się z Tallonem Griekspoorem, który niespodziewanie wyeliminował Alejandro Davidovicha Fokinkę.
Hubert Kowalczyk23 May 2022 · 18:36