Bologna przegrała z Genoą. Trzy bramki i dwie czerwone kartki, grał Łukasz Skorupski

LivePhotoSport.it / Shutterstock.com
Genoa CFC pokonała na wyjeździe zespół Bologna FC 3:0 (2:0) w sobotnim meczu 24. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Na Stadio Renato Dall'Ara przyjezdni objęli prowadzenie w 28. minucie. Wówczas Adama Soumaoro wykorzystał dośrodkowanie Andrei Masiello i uderzeniem z bliskiej odległości pokonał golkipera rywali.
Jeszcze przed przerwą goście powiększyli przewagę za sprawą trafienia Antonio Sanabrii. Reprezentant Paragwaju po podaniu Ivana Radovanovica skutecznie trafił w lewy dolny róg.
Wynik starcia na 3:0 ustalił w 90. minucie Domenico Criscito, który zdołał zamienić rzut karny na gola.
Gospodarze kończyli ten mecz w dziewiątkę. Najpierw w 34. minucie bezpośrednią czerwoną kartkę obejrzał Jerdy Schouten, z kolei w 89. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Stefano Denswil.
Cały mecz w bramce ekipy "Rossoblu" rozegrał Łukasz Skorupski, dla którego był to 24. ligowy występ w tym sezonie.
Drużyna z regionu Emilia-Romania ma na koncie 33 punkty i zajmuje 7. miejsce w ligowej tabeli. Zespół "Grifone" z dorobkiem 22 "oczek" plasuje się na 18. pozycji.