Borussia Dortmund coraz bliżej pozyskania wielkiego talentu. Przebiła ofertę Manchesteru United

Borussia Dortmund coraz bliżej pozyskania wielkiego talentu. Przebiła ofertę Manchesteru United
screen
Autor: Maciej Pietrasik 22 mar 2020 | 07:44
Według dziennikarzy "Daily Mirror" coraz więcej wskazuje na to, że 16-letni Jude Bellingham zostanie wkrótce piłkarzem Borussii Dortmund. Niemiecki klub może pobić swój rekord transferowy, a także sporo zapłacić samemu piłkarzowi. Zdaniem brytyjskich mediów wicemistrzowie Niemiec zaoferowali mu lepszy kontrakt niż Manchester United.
Chociaż Jude Bellingham ma dopiero 16 lat, już teraz jest wyróżniającą się postacią w Birmingham City i od pewnego czasu ma pewne miejsce w pierwszym składzie drużyny z Championship. Wiele wskazuje na to, że latem klub zgarnie spore pieniądze za swojego wychowanka. Pomocnik wzbudził zainteresowanie dużych europejskich klubów.
Przede wszystkim chodzi tutaj o Borussię Dortmund oraz Manchester United, chociaż ofertę złożył podobno także Bayern Monachium. To jednak dwa pierwsze zespoły były najbardziej konkretne i właśnie nad ich propozycjami zastanawia się obecnie Bellingham. Wszystko wskazuje na to, że zdecyduje się na przeprowadzkę do Niemiec.
Dziennikarze "Daily Mirror" twierdzą, że klubowi z Bundesligi bardzo zależy na tym transferze i włodarze drużyny robią wszystko, aby przekonać 16-latka do transferu. Ich zdaniem determinacja Borussii może też oznaczać, że pogodziła się już ona z letnim odejściem Jadona Sancho i chce zainwestować w kolejny duży talent, aby w przyszłości sprzedać go z kilkukrotnym zyskiem.
Dortmundczycy mogą nawet pobić swój rekord transferowy, wynoszący obecnie 30 milionów euro. Brytyjscy dziennikarze twierdzą, że oferta indywidualnego kontraktu dla pomocnika jest zdecydowanie lepsza od tej, jaką przedstawił Bellinghamowi Manchester United. Do transferu może go też przekonać przypadek Sancho i innych młodych piłkarzy, którzy szybko zaczęli odgrywać czołowe role w Borussii, a później odchodzili do jeszcze lepszych klubów.
Źródło: Daily Mirror