Borussia Dortmund inwestuje pieniądze ze sprzedaży Erlinga Haalanda. Chce kupić dwóch nowych napastników

Borussia Dortmund inwestuje pieniądze ze sprzedaży Erlinga Haalanda. Chce kupić dwóch nowych napastników
Xinhua/Xinhua/PressFocus
Autor: Maciej Pietrasik 10 maj 2022 | 07:16
Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym tygodniu ogłoszony zostanie transfer Erlinga Haalanda do Manchesteru City. Jak donosi Fabrizio Romano, Borussia Dortmund w miejsce Norwega chce sprowadzić dwóch nowych napastników.
Największa gwiazda świeżo upieczonych wicemistrzów Niemiec przejdzie do Premier League za 75 milionów euro. Tyle wynosi suma odstępnego, która została zapisana w obecnym kontrakcie piłkarza.
Dalsza część tekstu pod wideo
Już od pewnego czasu wiadomo, że do Borussii przeniesie się z kolei Karim Adeyemi. Reprezentant Niemiec lada dzień ma zostać wykupiony z Red Bulla Salzburg.
Jak donosi Fabrizio Romano, ekipa z Dortmundu zapłaci za niego 38 milionów euro. Nie jest tajemnicą, że piłkarza próbował przechwycić Manchester United, ale on sam wolał wrócić do ojczyzny.
Okazuje się, że Adeyemi nie będzie jedynym wzmocnieniem linii ataku tego lata. Niemieckie media informowały wcześniej, że Borussia postrzega tego zawodnika jako gracza o innym profilu niż Haaland.
Wygląda na to, że BVB będzie chciało kupić również kogoś, kto stylem gry przypominał będzie Norwega. Zdaniem Romano wicemistrzowie Niemiec zamierzają dopiąć jeszcze jeden transfer.
Na razie nie padły żadne nazwiska kolejnych graczy, którzy mogliby tego lata zasilić drużynę. Zapewne jest to jednak jedynie kwestia czasu, a Borussia przystąpi do działania, gdy otrzyma pieniądze za Haalanda.
Źródło: Fabrizio Romano