Borussia Dortmund ma nowego szkoleniowca. 40-latek wraca na ławkę BVB po roku przerwy

Borussia Dortmund ma nowego szkoleniowca. 40-latek wraca na ławkę BVB po roku przerwy
Norbert Barczyk / PressFocus
Autor: Hubert Kowalczyk 23 maj 2022 | 15:18
Edin Terzić został nowym szkoleniowcem Borussii Dortmund! 40-letni trener związał się z klubem z Zagłębia Ruhry umową, która będzie obowiązywała do 30 czerwca 2025 roku.
Na koniec sezonu 2021/22 zarząd Borussii Dortmund ogłosił niespodziewane rozstanie z dotychczasowym szkoleniowcem. Marco Rose został zwolniony mimo wywalczenia wicemistrzostwa Bundesligi.
Dalsza część tekstu pod wideo
Niemieckie media szybko rozpoczęły spekulacje na temat tego, kto zastąpi 45-letniego trenera. Jednym z głównych faworytów był Edin Terzić. Przypuszczenia szybko okazały się słuszne.
Teraz bowiem Borussia Dortmund oficjalnie ogłosiła, że to 40-letni specjalista będzie prowadził klub od początku sezonu 2022/23. Z zespołem z Zagłębia Ruhry Niemiec podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2025 roku.
Oficjalne zaprezentowanie Terzicia na nastąpić 24 maja, lecz już teraz jego przyszłość jest pewna. Decyzja zarządu BVB oraz głównego zainteresowanego oznacza, że Niemiec wraca na ławkę szkoleniową "Die Schwarzgelben" po zaledwie roku przerwy.
Edin Terzić przez lata był związany właśnie z Borussią. Do 2013 roku pełnił funkcję skauta oraz trenera rezerw. Później podjął się roli asystenta Slavena Bilicia, z którym współpracował między innymi w Besiktasie oraz West Hamie United.
W 2018 roku - już po wyrobieniu stosownych licencji - Niemiec wrócił do Dortmundu, gdzie był asystentem Luciana Favre'a. W 2020 roku przejął stery pierwszego zespołu, ponieważ Szwajcar został zwolniony. Decyzja ta przyczyniła się do sukcesu BVB, które w sezonie 2020/21 sięgnęła po Puchar Niemiec.
Po zakończeniu ówczesnych rozgrywek Edin Terzić nie otrzymał jednak oferty dalszej pracy w Bundeslidze. Jego miejsce zajął wspomniany już Marco Rose, który teraz sam musi ustąpić 40-latkowi.
Źródło: Borussia Dortmund