Borussia Dortmund rzutem na taśmę pokonała Mainz! Gol w 93. minucie dał wygraną wicemistrzom Niemiec [WIDEO]

Screen z Twittera
Niewiele brakowało, aby Borussia Dortmund w środowy wieczór zaliczyła kolejną wpadkę w tym sezonie Bundesligi. Ostatecznie wicemistrzowie Niemiec wygrali jednak z Mainz 2:1, a dola na wagę wygranej w 93. minucie strzelił Giovanni Reyna.
Na bramki w Mainz nie trzeba było długo czekać - padły one wręcz błyskawicznie. Już w drugiej minucie spotkania gospodarze mieli powody do radości po błyskawicznym otwarciu wyniku.
Wówczas z rzutu rożnego precyzyjnie dośrodkował Fernandes, rywalom zupełnie uciekł Lee Jae-Sung i z kilku metrów umieścił piłkę w siatce. Mainz nie miało jednak zbyt długo powodów do świętowania.
Błyskawicznie odpowiedziała bowiem Borussia. Ryerson, który nie upilnował Lee przy pierwszym golu, zrehabilitował się bowiem za swój błąd. Po jego uderzeniu zza pola karnego piłka odbiła się jeszcze od jednego z rywali i zaskoczyła bramkarza.
Ekipa z Dortmundu błyskawicznie ruszyła po kolejne gole, ale niecelnie uderzali Moukoko oraz Adeyemi, a strzał Suele został obroniony przez bramkarza. Po znakomitym pierwszym kwadransie później tempo spotkania mocno spadło.
Edin Terzić próbował ożywić poczynania swojej drużyny, wprowadzając na boisko między innymi Hallera oraz Wolfa. W 60. minucie Mainz mogło wyjść na prowadzenie, lecz Ingvartsen uderzył nad poprzeczką. Niespełna kwadrans później gospodarze mieli jeszcze jedną szansę na gola, ale na posterunku był Gregor Kobel.
Gdy wydawało się, że wynik już się nie zmieni, Borussia w 93. minucie zdobyła bramkę na wagę zwycięstwa. Brandt dośrodkował z rożnego, Haller zgrał piłkę do Reyny, a ten ostatni dał swojemu zespołowi upragnioną wygraną. Dzięki niej Borussia awansowała na trzecie miejsce w tabeli, zmniejszając stratę do Bayernu do pięciu punktów.
Maciej Pietrasik25 Jan 2023 · 20:30