Borussia Dortmund zaczęła sezon od wygranej. Gol Reusa, kontuzja nowego nabytku, świetne parady Kobela [WIDEO]

Screen z Twittera
W sobotnim hicie pierwszej kolejki niemieckiej Bundesligi Borussia Dortmund wygrała na własnym boisku 1:0 z Bayerem Leverkusen. O wszystkim przesądziła bramka Marco Reusa, ale dobrych sytuacji było dużo więcej. Świetny mecz zaliczył jednak Gregor Kobel. W końcówce z boiska wyleciał jeszcze Lukas Hradecky.
Tego lata wicemistrzowie Niemiec mocno się wzmocnili. Ich celem jest rywalizacja z Bayernem i odzyskanie prymatu w Bundeslidze. Podopieczni Edina Terzicia rozgrywki zaczęli od cennego zwycięstwa.
W 10. minucie przed szansą na gola stanął Karim Adeyemi. Jego uderzenie obronił Hradecky, ale do odbitej przez golkipera piłki dopadł Marco Reus i z najbliższej odległości dopełnił formalności.
Kapitan BVB mógł skompletować dublet, lecz w 21. minucie uderzył obok słupka. Adeyemi jeszcze w pierwszej połowie musiał natomiast opuścić boisko z powodu kontuzji.
Do przerwy wynik już się nie zmienił, a w drugiej połowie główne role odgrywali bramkarze. Najpierw na wysokości zadania stanął Hradecky, znakomicie zatrzymując Thorgana Hazarda.
Później dwukrotnie w sytuacji sam na sam z Gregorem Kobelem znalazł się natomiast Patrik Schick. Za każdym razem to golkiper BVB był lepszy, utrzymując swój zespół na prowadzeniu.
To właśnie interwencje szwajcarskiego golkipera okazały się kluczowe w kontekście końcowego wyniku. Borussia utrzymała rezultat 1:0 do samego końca i dopisała do konta cenne trzy punkty.
Już w doliczonym czasie gry z boiska wyleciał natomiast bramkarz Bayeru, Lukas Hradecky. Zagrał bowiem piłkę ręką poza polem karnym i po analizie VAR został ukarany czerwoną kartką.
Maciej Pietrasik06 Aug 2022 · 20:27