Borussia Dortmund zgubiła punkty w derbach! Bayern Monachium samotnym liderem [WIDEO]

Borussia Dortmund zremisowała z Schalke 04. Derby Zagłębia Ruhry zakończyły się wynikiem 2:2.
Borussia podeszła do tego meczu po odpadnięciu z Ligi Mistrzów. Na domiar złego w przegranym starciu z Chelsea urazów doznali jeszcze Marco Reus i Julian Brandt, którzy nie mogli zagrać dziś z Schalke.
Większa odpowiedzialność za grę w ofensywie spoczęła na barkach Jude'a Bellinghama. W 12. minucie meczu z Schalke Anglik oddał mocny strzał, który został zablokowany. Chwilę później Sebastien Haller uderzył obok słupka.
W 26. minucie doskonałej okazji do zdobycia bramki nie wykorzystał Rodrigo Zalazar. Urugwajczyk odnalazł się w polu karnym Borussii, jednak nie zdołał skierować piłki do siatki. Później Ralf Fahrmann popisał się świetną interwencją. Doświadczony golkiper wygrał pojedynek z Donyellem Malenem.
Borussii w końcu udało się objąć prowadzenie. Fahrmanna pokonał Nico Schlotterbeck, który oddał fantastyczny strzał z dystansu.
Po przerwie Schalke doprowadziło do remisu. Na listę strzelców wpisał się Marius Bulter, dla którego był to gol w trzecim kolejnym meczu ligowym.
W 60. minucie Borussia odzyskała prowadzenie. Bramkę zdobył Raphael Guerreiro.
Schalke wywalczyło jeden punkt za sprawią trafienia Kenana Karamana. Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Borussia Dortmund zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli ze stratą dwóch punktów do liderującego Bayernu Monachium.
Adam Kłos11 Mar 2023 · 20:24