Borussia M'gladbach rozbiła fatalne Schalke. Drużyna z Gelsenkirchen znów bez zwycięstwa

Vincenzo Izzo / Shutterstock.com
Borussia Moenchengladbach rozbiła Schalke 4:1. Klub z Gelsenkirchen po dziewięciu kolejkach jest w beznadziejnej sytuacji.
Mecz od gola zaczęła Borussia, która objęła prowadzenie po kwadransie za sprawą Neuhausa. Pięć minut później Schalke wyrównało po golu Ramana. Gości nie było jedna stać na nic więcej.
Później do bramki trafiali już tylko gospodarze. Jeszcze w pierwszej połowie na prowadzenie wyprowadził ich Wendt. Po przerwie wynik ustalili Thuram i Wolf.
Schalke w tym sezonie nie wygrało jeszcze ani jednego meczu. Cały swój dorobek - trzy punty - uciułało dzięki remisom. Beznadziejnie wygląda jego bilans bramkowy. To zaledwie sześć strzelonych goli przy aż 28 straconych.
A Borussia? Zespół z Moenchengladbach strzela ostatnio jak na zawołanie. W pięciu meczach pokonała bramkarzy rywali aż osiemnaście razy. W tabeli Bundesligi na razie jest jednak siódma.
Marcin Karbowski28 Nov 2020 · 20:29