Borussia Moenchengladbach w kryzysie. Porażka z przedostatnią drużyną ligi

Ulrich Hufnagel / Xinhua / PressFocus
Borussia Moenchengladbach straciła szansę na zbliżenie się do ścisłej czołówki Bundesligi. "Źrebaki" przegrały ze znajdującym się w strefie spadkowej Mainz 1:2.
Mecz lepiej zaczęli goście, którzy objęli prowadzenie już w 10. minucie, gdy do bramki trafił Onisiwo. Na wyrównanie trzeba było czekać nieco ponad kwadrans. Gola dla Borussii strzelił wtedy Stindl.
Drużyna z Moenchengladbach miała dużą przewagę, ale w drugiej połowie nie była w stanie strzelić zwycięskiego gola. Zrobili to za to goście. W 86. minucie bramkę na wagę trzech punktów zdobył dla nich Stoger.
Borussia w ostatnich trzech meczach zdobył tylko dwa punkty. Przynajmniej do zakończenia meczu Schalke z Borussią będzie zajmować ósme miejsce w tabeli. Do strefy gwarantującej awans do Ligi Mistrzów traci dziewięć punktów.
Marcin Karbowski20 Feb 2021 · 17:24