Borussia Dortmund wykorzystała wpadkę Bayernu Monachium i doskoczyła na punkt. Podłe nastroje w Lipsku [WIDEO]

Borussia Dortmund wykorzystała wpadkę Bayernu i doskoczyła na punkt. Podłe nastroje w Lipsku [WIDEO]
xinhua/pressfocus
Autor: Adam Kłos 20 lis 2021 | 17:26
Zwykle bywało tak, że jeśli w danej kolejce Bayern pogubił punkty, to i Borussia nie potrafiła wygrać. Tym razem sprawy miały się inaczej i zawodnicy z Dortmundu stanęli na wysokości zadania, pokonując VfB Stuttgart 2:1. Co innego RB Lipsk, który ponownie nie może złapać zwycięskiej serii.
BVB - Stuttgart
Ekipa z Westfalii robi wszystko, by w ofensywie zamaskować nieobecność kontuzjowanego Erlinga Haalanda, jednak brak norweskiego snajpera widać jak na dłoni. W pierwszych 45. minutach gospodarze nie potrafili ani razu oddać celnego strzału na bramkę Floriana Muellera. Piłkarze ze Stuttgartu z kolei wypróbowali Gregora Kobela trzykrotnie, ale golkiper BVB za każdym razem wychodził obronną ręką.
Nie mogąc przedostać się w pole karne rywali, Borussia zmieniła strategię. W 56. minucie Donyell Malen zdecydował się na strzał zza szesnastki i trafił. Nie minęło jednak 10 minut, a na tablicy już widniał wynik 1:1. To Massimo kapitalnie ograł Matsa Hummelsa i plasem lewą nogą pokonał Kobela.
Później szczęścia zabrakło m.in. Jude’owi Bellinghamowi. Anglik podobnie jak kolega z zespołu również spróbował sił ze strzałem z dystansu, ale futbolówka tym razem wylądowała na poprzeczce. Wreszcie jednak Borussia dopięła swego. W 85. minucie Marco Reus i Thorgan Hazard wyszli z kontrą. Najpierw strzelił ten drugi, Mueller obronił, ale przy dobitce kapitana BVB był już bezradny. Trzy punkty pozostały w Dortmundzie.

Hoffenheim - RB Lipsk
Lipsk po średnim początku sezonu wskoczył na właściwe tory. Zwłaszcza zwycięstwo w ostatniej kolejce z Borussią Dortmund dawało nadzieję wicemistrzom Niemiec na szybkie dołączenie do ligowej czołówki.
Początek spotkania z Hoffenheim mógł zwiastować, że piłkarzom Jessego Marscha nie pójdzie jak z płatka. W 12. minucie “Wieśniacy” wykonali rzut rożny, pusty przelot zanotował bramkarz Gulacsi, a piłka trafiła na głowę Diadie Samassekou. Malijski pomocnik strzelił pierwszego gola w trzecim sezonie gry w Bundeslidze.
To nie koniec złych informacji dla fanów Lipska. W 66. minucie przed własnym polem karnym fatalnie piłkę na rzecz Munasa Dabbura stracił Tyler Adams, a izraelski napastnik z całej siły kropnął na bramkę Gulacsiego. Węgier i tym razem był bezradny. Goście nie potrafili odpowiedzieć ani razu.
2 - 0

Przebieg meczu

68'
Munas Dabbur
71'
B. Brobbey
I. Kourouma
79'

1504 PLN

Oferta powitalna 1504 PLN złożona z aż trzech bonusów! 235 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1534 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 34 PLN freebet po pierwszej wpłacie

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 8

20 lis 17:29
0
Walka o mistrzostwo będzie do samego końca, jak ja to uwielbiam.