Brazylia rozbiła Urugwaj w hicie eliminacji do MŚ. Neymar znów zaczął błyszczeć [WIDEO]

Alizada Studios/shutterstock.com
Autor: Maciej Pietrasik 15 paź 2021 | 07:07
Reprezentacja Brazylii wygrała 4:1 z Urugwajem w hicie kolejnej serii gier południowoamerykańskich eliminacji do MŚ w Katarze. Pierwsze skrzypce znów zaczął grać Neymar, który zaliczył gola oraz dwie asysty. Zwycięstwa odnieśli też między innymi Argentyńczycy i Chilijczycy.
"Canarinhos" od początku eliminacji są zdecydowanie najlepszą ekipą w całej stawce. W październiku jednak nie zachwycali - najpierw długo męczyli się z Wenezuelą, a później tylko zremisowali z Kolumbią.
Minionej nocy Brazylijczycy podejmowali walczący o awans do mundialu Urugwaj. Już w 10. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Raphinha świetnym prostopadłym podaniem obsłużył Neymara, a ten minął bramkarza i ostrego kąta umieścił piłkę w siatce.
Po chwili było już 2:0, a tym razem to sam Raphinha pokonał bramkarza rywali. Ten sam piłkarz skompletował dublet w 58. minucie. Znów efekt przyniosła jego współpraca z Neymarem, ale tym razem to gwiazdor PSG występował w roli asystenta.
W 77. minucie honorowego gola dla Urugwaju strzelił Luis Suarez. Ostatnie słowo należało jednak do Brazylijczyków - Neymar dograł do Gabriela Barbosy, który ustalił wynik na 4:1.
15 paź 2021 | 02:30 (zakończony)

Przebieg meczu

10'
18'
Raphinha
46'
M. Caceres
(N. Nandez)
(M. Vina)
48'
F. Valverde
56'
anulowano
58'
Raphinha
65'
F. Torres
anulowano
88'
90'
3'

śr. wiek: 27.8 lat
Zdecydowanie skromniejsze było zwycięstwo Argentyńczyków nad Peru. "Albicelestes" wykonali jednak kolejny duży krok w kierunku mundialu, znacznie umacniając się na drugim miejscu w tabeli.
O wygranej 1:0 zdecydowała przede wszystkim akcja z 43. minuty. Nahuel Molina dośrodkował wówczas w pole karne z prawej strony, a z powietrza dogranie świetnie wykończył Lautaro Martinez.
W drugiej połowie goście powinni doprowadzić do wyrównania. W 65. minucie mieli rzut karny, ale Yotun nie zdołał pokonać Emiliano Martineza i Argentyna zwyciężyła 1:0.
15 paź 2021 | 01:30 (zakończony)

9'
(anulowano)
45'
2'
R. Garcia
64'
73'
G. Costa
(R. Garcia)
85'
(C. Gonzales)
88'

śr. wiek: 29.2 lat
Do gry o awans wrócili Chilijczycy. Drużyna, która jeszcze kilka dni temu zajmowała ósmą pozycję w tabeli, teraz jest już szósta i do miejsca dającego bezpośredni awans traci tylko trzy punkty.
Minionej nocy Chile zdecydowanie pokonało Wenezuelę. W pierwszej połowie dubletem popisał się Erick Pulgar, przy którego trafieniach asystował Alexis Sanchez.
W drugiej części spotkania wynik na 3:0 ustalił natomiast Ben Brereton. Było to drugie zwycięstwo Chile z rzędu w tych eliminacjach, ale dopiero trzecie ogółem - w ciągu dwunastu kolejek.
15 paź 2021 | 02:00 (zakończony)

13'
E. Pulgar
18'
E. Pulgar
37'
E. Pulgar
46'
R. Rosales
61'
(E. Bello)
67'
J. Meneses
(L. Jimenez)
74'
B. Hurtado
(D. Machis)
F. Aristeguieta
(E. Ramirez)
78'
C. Baeza
(E. Pulgar)
88'

śr. wiek: 26.1 lat
Najwyższe zwycięstwo w tej serii padło jednak łupem reprezentacji Boliwii. Rozbiła ona rywali z Paragwaju aż 4:0. Do siatki trafiali Ramallo, Villarroel, Abrego i Fernandez. Po stronie gości rzutu karnego nie wykorzystał natomiast Sanabria.

2
W bezpośrednim starciu drużyn, które rywalizują o trzecie miejsce w tabeli, Kolumbia zremisowała z Ekwadorem. W tym spotkaniu nie doczekaliśmy się ani jednego uznanego gola.
Wielkie emocje trwały jednak do samego końca, bo w jedenastej minucie doliczonego czasu gry anulowano bramkę Miny. Po analizie VAR sędziowie dopatrzyli się zagrania ręką.

1504 PLN

Oferta powitalna 1504 PLN złożona z aż trzech bonusów! 235 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1534 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 34 PLN freebet po pierwszej wpłacie

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI