Brazylia w finale Copa America. Znakomita asysta Neymara [WIDEO]

Twitter / screen
Reprezentacja Brazylii pokonała Peru 1:0 (1:0) w pierwszym meczu półfinałowym Copa America. Jedyną bramkę dla “Canarinhos” zdobył Lucas Paqueta.
Od początku meczu zdecydowaną przewagę mieli faworyci. Dobre okazje marnowali jednak m.in. Neymar i Richarlison, którzy mieli odpowiadać za poczynania ofensywne reprezentacji Brazylii.
Wynik 0:0 utrzymywał się do 35. minuty. Wtedy Neymar zakręcił kilkoma rywalami w polu karnym i wycofał futbolówkę do Lucasa Paquety. Pomocnik reprezentujący na co dzień Olympique Lyon nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.
Dla Paquety to drugi mecz z rzędu z golem. Także on przesądził o wyniku ćwierćfinału, w którym Brazylijczycy pokonali Chile 1:0.
W drugiej połowie reprezentacja Peru trochę przyspieszyła, mając piłkę nawet częściej od “Canarinhos”. Nie przekładało się to jednak na wiele sytuacji bramkowych. Groźnie było jedynie po strzałach z dystansu Gianluki Lapaduli i Raziela Garcii.
Wynik nie uległ już zmianie. Brazylia pokonała Peru 1:0 i zagra w wielkim finale Copa America. Jej rywalem będzie zwycięzca rywalizacji Argentyna - Kolumbia. Ten mecz zostanie rozegrany w nocy z wtorku na środę (godz. 3.00).
Adam Nowacki06 Jul 2021 · 06:59