Brutalny atak piłkarza we Francji. Odwrócił się i uderzył rywala pięścią w twarz [WIDEO]

Brutalny atak piłkarza we Francji. Odwrócił się i uderzył rywala pięścią w twarz [WIDEO]
Screen/Twitter
Do skandalicznych scen doszło na zapleczu Ligue 1. Po jednej z akcji piłkarz Auxerre uderzył swojego przeciwnika pięścią w twarz. Decyzja arbitra mogła być tylko jedna.
W poniedziałek doszło do pojedynku Guingamp z Auxerre. Po zwycięstwo (2:1) sięgnęli gospodarze. Bramka na wagę triumfu padła dopiero na dziesięć minut przed końcem starcia.
Dalsza część tekstu pod wideo
Więcej niż o samym wyniku mówi się jednak o skandalicznym zachowaniu piłkarza Auxerre, Rayana Ravelosona. W doliczonym czasie gry puściły mu nerwy. W pewnej chwili odwrócił się on w kierunku dużo wyższego przeciwnika i uderzył go pięścią w twarz.
Poszkodowanym zawodnikiem był Dylan Louiserre. Pomocnik Guingamp momentalnie runął na murawę. W pierwszej fazie akcji arbiter tego meczu nie zauważył jednak ataku Francuza.
Do zatrzymania gry doszło dopiero po chwili. Decyzja sędziego mogła być tylko jedna. 26-latek został usunięty z boiska. Wiele wskazuje na to, że na tym konsekwencje wobec piłkarza Auxerre się nie skończą. Bardzo możliwa jest kara zawieszenia, o której zadecyduje tamtejsza Komisja Ligi.
Czerwona kartka otrzymana przez gracza przyjezdnych nie była ostatnią w tym meczu. Chwilę później arbiter wyrzucił z murawy także zawodnika gospodarzy, Maxime’a Sivisa.
Rayan Raveloson rozegrał w tym sezonie 13 spotkań, zdobył w nich dwie bramki oraz zanotował dwie asysty. W przeszłości występował on także w Los Angeles Galaxy czy Troyes.
Po rozegraniu 13. kolejek Ligue 2 piłkarze Auxerre wciąż są w grze o awans do francuskiej elity. W tej chwili plasują się na czwartym miejscu w ligowej tabeli.
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 07 Nov 2023 · 15:35
Źródło: Twitter

Przeczytaj również