Był na wylocie z FC Barcelony, jednak przedłuży umowę? “Brakuje na niego kupców”

Był na wylocie z Barcelony, jednak przedłuży umowę? "Brakuje na niego kupców"
charnsitr/shutterstock.com
Autor: Adam Nowacki 07 Lip 2022 | 09:30
Wszystko wskazywało na to, że Riqui Puig jeszcze podczas trwającego okna transferowego opuści Barcelonę. Szkoleniowiec “Dumy Katalonii”, Xavi nie widział bowiem Hiszpana w swoich planach na nowy sezon. Teraz jednak “Marca” przedstawia w tej sprawie nowe informacje.
Kilka dni temu informowaliśmy, że Xavi skreślił kilku piłkarzy. W tym gronie znaleźli się Clement Lenglet, Samuel Umtiti, Riqui Puig, Oscar Mingueza, Moussa Wague i Neto. Cała szóstka dostała zgodę na opuszczenie zespołu i szukanie nowego pracodawcy.
Dalsza część tekstu pod wideo
Puig rzeczywiście wciąż jest na sprzedaż. Problem jednak w tym, że nie ma chętnych do jego wykupienia. Zawodnik ma jeszcze rok ważnego kontraktu.
“Duma Katalonii” może więc wziąć pod uwagę wypożyczenie na ostatni rok. “Marca” informuje jednak, że wśród osób decyzyjnych pojawiły się różnice zdań.
Zdaniem niektórych członków dyrekcji sportowej klubu, Puig powinien przedłużyć kontrakt o rok. Wtedy Barcelona będzie miała większe szanse, że jeszcze cokolwiek na nim zarobi. Jeśli bowiem do transferu nie dojdzie tego lata, za rok Hiszpan odejdzie za darmo.
Puig to wychowanek Barcelony. W pierwszym zespole “Dumy Katalonii” rozegrał póki co 56 spotkań. Zdobył dwie bramki i zaliczył trzy asysty.
Portal “Transfermarkt” wycenia 22-latka na 7 mln euro.
Źródło: Marca

Dyskusja 3