OD 10:00
Obejrzyj w
Sportowy Poranek
Subskrybuj
  • Czas na mecze polskich drużyn w el. Ligi Konferencji!
  • Zapowiadamy spotkania Pogoni i Lechii w Europie

Były kapitan Legii Warszawa bez ogródek o odejściu z klubu. "Jedyna słuszna decyzja"

Były kapitan Legii Warszawa bez ogródek o odejściu z klubu. "Jedyna słuszna decyzja"
Tomasz Kudala / Press Focus
Autor: Hubert Kowalczyk 30 kwi 2022 | 11:04
W zimie doszło do transferu Luquinhasa z Legii Warszawa do New York RB. Brazylijczyk po kilku miesiącach od tego transferu jest przekonany, że była to słuszna decyzja - potwierdził to w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".
Luquinhas należał do najbardziej wyróżniających się graczy Legii Warszawa, ale też całej Ekstraklasy. Odejście skrzydłowego do MLS było sporym ciosem dla ligi, która traciła efektownego piłkarza.
Dalsza część tekstu pod wideo
Sam Brazylijczyk nie ma jednak wątpliwości, że podjął słuszną decyzję. Udzielił wywiadu dla "Przeglądu Sportowego", w którym nie pozostawił złudzeń.
- Kiedy podejmowałem decyzję o przejściu do MLS, byłem pełen emocji i bardzo to przeżyłem. Ale wiedziałem, że w związku z zawirowaniami w Legii w tym sezonie jest to jedyna słuszna decyzja, która zaprocentuje długoterminowo - stwierdził.
Jednocześnie skrzydłowy podkreślił, że nie rozumiał pewnych decyzji, które zapadały w sztabie szkoleniowym. Jego uwagę zwróciło zachowanie Aleksandara Vukovicia.
- Moment, w którym trener Vuković zaproponował mi rolę kapitana, był dla mnie zaskakujący, bo nie widziałem siebie w tej roli - wyznał.
- Niestety nie było mi dane zagrać z opaską w meczu ligowym, bo otrzymałem ofertę nie do odrzucenia z Red Bulls - dodał.
Luquinhas dołączył do stołecznego klubu w lipcu 2019 roku. Od tamtego czasu wystąpił dla "Wojskowych" 110 razy. Zdobył 12 bramek i zanotował 18 asyst. Brazylijczyk sięgnął z Legią po dwa mistrzostwa Polski.
Źródło: Przegląd Sportowy

Dyskusja 6