Były piłkarz Nicei zachwyca się Marcinem Bułką. Wyjaśnił, jaka będzie przyszłość Polaka. "Za rok lub dwa"

Były piłkarz Nicei zachwyca się Marcinem Bułką. Wyjaśnił, jaka będzie przyszłość Polaka. "Za rok lub dwa"
Icon Sport/Pressfocus
Marcin Bułka zbiera świetne recenzje we Francji. Pod wrażeniem polskiego bramkarza jest jego były klubowy kolega z Nicei.
Bułka jest podstawowym bramkarzem klubu z Lazurowego Wybrzeża. Od początku sezonu ma pewne miejsce w podstawowym składzie. Błysnął zwłaszcza we wrześniowym meczu z AS Monaco, w którym obronił dwa rzuty karne.
Dalsza część tekstu pod wideo
Dobra forma Polaka sprawiła, że zainteresowały się nim media. W "RMC Sport" na temat 24-latka wypowiedział się były klubowy kolega Andy Delort.
- Zaimponował mi w Nicei. Codziennie z nim trenowałem. Moim zdaniem za rok lub dwa trafi do dużego europejskiego klubu. To najsilniejszy bramkarz, jakiego widziałem. Jest kompletny i przygotowany pod względem mentalnym - stwierdził Delort.
Bułka przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Otrzymał powołanie drugi raz z rzędu, choć w obu przypadkach selekcjonerzy wzywali go w trybie awaryjnym po kontuzjach innych graczy.
Polski bramkarz w tym sezonie zagrał w ośmiu meczach Ligue 1. Aż pięć razy zachował czyste konto. Puścił tylko cztery gole.
Dobra forma Bułki ma przełożenie na wyniki Nicei. Jego drużyan jest druga w tabeli. Do liderującego Monaco traci jeden punkt.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski14 Oct 2023 · 17:49
Źródło: RMC Sport

Przeczytaj również