Cagliari Calcio pokonało Fiorentinę. Bartłomiej Drągowski pięć razy wyciągał piłkę z siatki

YouTube
Cagliari Calcio wygrało u siebie z ACF Fiorentiną 5:2 w pierwszym niedzielnym meczu 12. kolejki włoskiej Serie A. Dla drużyny z Sardynii to trzecie zwycięstwo z rzędu.
Gospodarze prowadzenie objęli w 17. minucie po strzale Marko Roga. Wynik podwyższyli jeszcze przed przerwą. Najpierw trafił Fabio Piscane, a następnie na listę strzelców wpisał się także Giovanni Simeone.
Po przerwie rezultat podwyższył jeszcze Joao Pedro, a trzecią asystę w spotkaniu zanotował Radja Nainggolan. Potem Belg do swoich kluczowych podań dołożył jeszcze bramkę i było 5:0. Na kwadrans przed końcem gola dla "Violi" strzelił Dusan Vlahović, a w końcówce Serb skompletował dublet, zmniejszając jeszcze rozmiary porażki.
Po tej wygranej podopieczni Rolando Marana zajmują trzecie miejsce w tabeli ze zdobytymi 24 punktami. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z US Lecce.
Natomiast zespół prowadzony przez Vicenzo Montellę z 16 "oczkami" na koncie plasuje się na ósmej pozycji. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie na wyjeździe Hellas Werona.