Carlo Ancelotti: Zmieniłem swoje pomysły taktyczne przez Zinedine'a Zidane'a

Carlo Ancelotti: Zmieniłem swoje pomysły taktyczne przez Zinedine'a Zidane'a
Antonio Balasco/Shutterstock
Autor: Marcin Karbowski 22 maj 2020 | 21:09
Carlo Ancelotti przyznał, że zmienił swoje podejście do taktyki dzięki prowadzeniu Zinedine'a Zidane'a. Włoch na przełomie XX i XXI wieku chciał z niego uczynić centralną postać w Juventusie.
Ancelotti został trenerem Juventusu latem 1999 roku. Od razu porzucił swoje przyzwyczajenia z poprzednich klubów. Wszystko po to, by jak najlepiej wyeksponować walory reprezentanta Francji.
- Dzięki Zidane'owi zmieniłem swoje pomysły taktyczne. Był pierwszym piłkarzem, który umożliwił mi wybór innego systemu i sposobu gry. Przed pracą w Juventusie skupiałem się na systemie 1-4-4-2. Przez Zidane'a to zmieniłem, bo chciałem sprawić, by jak najlepiej czuł się na boisku - przyznał Ancelotti.
- W pierwszym sezonie w Turynie grałem w ustawieniu 1-3-4-1-2: Zidane był ofensywnym pomocnikiem, a w ataku wystawiałem Alessandro Del Piero i Filippo Inzaghiego. W następnym roku decydowałem się na wariant z czwórką obrońców. Del Piero i Inzaghi grali z przodu, a Zidane jako "dziesiątka" - wyjaśnił Włoch.
Ancelotti pracował w Juventusie przez dwa lata. Jego jedynym osiągnięciem było... wygranie Pucharu Intertoto w 1999 roku.
Źródło: marca.com