Celtic Glasgow rozbił rywala z Estonii. Trzecia runda eliminacji jest pewna

LevanteMedia / shutterstock.com
Celtic Glasgow rozbił u siebie Nomme Kalju Tallin 5:0 (3:0) w środowym spotkaniu drugiej rundy eliminacji rozgrywek Ligi Mistrzów. Rewanż odbędzie się za tydzień w stolicy Estonii.
Na Celtic Park opór przyjezdnych złamał dziewięć minut przed przerwą Kristoffer Vassbakk Ajer. Norweg skierował piłkę do siatki uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.
Osiem minut później podyktowany rzut karny wykorzystał Ryan Christie, asystujący wcześniej przy pierwszym trafieniu. Już w doliczonym czasie pierwszej połowy podwyższył Leigh Griffiths, który popisał się efektownym strzałem z rzutu wolnego.
Dwadzieścia minut po zmianie stron po raz drugi w tym spotkaniu cieszył się z gola Christie, tym razem po precyzyjnym uderzeniu zza narożnika pola karnego. Niespełna kwadrans przed końcem solidną zaliczkę "The Bhoys" przypieczętował jeszcze płaskim strzałem z dystansu Callum McGregor.