Cenne zwycięstwo Arsenalu Londyn z Olympiakosem. Odegaard i Elneny postrzelali z dystansu [WIDEO]

Cenne zwycięstwo Arsenalu z Olympiakosem. Odegaard i Elneny postrzelali z dystansu [WIDEO]
Shutterstock
Arsenal wygrał z Olympiakosem 3:1 w 1/8 finału Ligi Europy. Ozdobą spotkania były trafienia z dystansu Martina Odegaarda i Mohameda Elneny'ego.
Mecz od samego początku toczył się w szybkim tempie. Arsenal ruszył do ataku i już w szóstej minucie Pierre-Emerick Aubameyang stanął przed szansą na zdobycie pierwszej bramki, ale uderzył w poprzeczkę.
Wynik spotkania otworzył dopiero wypożyczony z Realu Martin Odegaard. Norweski pomocnik oddał mocny strzał zza pola karnego. Powtórki pokazały, że lepiej w tej sytuacji mógł się zachować golkiper rywali.
W 39. minucie David Luiz popełnił fatalny błąd przy wyprowadzaniu piłki. Stoper oddał futbolówkę za darmo, ale napastnik Olympiakosu fatalnie przestrzelił. Dopiero w drugiej połowie Olympiakos doprowadził do remisu. Cała akcja znów zaczęła się od straty zawodnika Arsenalu. Piłkę zgubił Dani Ceballos, a sytuację wykorzystał Youssef El Arabi.
W 67. minucie El Arabi powinien skompletować dublet. Grecy przeprowadzili kombinacyjną akcję, wymienili kilka podań z pierwszej piłki, ale napastnik nie wykorzystał dobrej okazji w polu karnym.
Arsenal przebudził się w końcówce. W 80. minucie Gabriel wygrał pojedynek powietrzny i strzałem głową skierował piłkę do siatki. Sędziowie przez kilka minut analizowali, czy obrońca nie przekroczył przepisów, ale ostatecznie gol został uznany.
Na pięć minut przed końcem Mohamed Elneny oddał fenomenalny strzał z dystansu. Jose Sa nie zdołał zatrzymać tego uderzenia.
Egipcjanin ustalił wynik spotkania. Arsenal wyjeżdża z Grecji z solidną zaliczką przed rewanżem.
Adam Kłos11 Mar 2021 · 22:53