Cenne zwycięstwo Legii Warszawa. Josue bohaterem stołecznych w starciu z Zagłębiem Lubin [WIDEO]

Cenne zwycięstwo Legii Warszawa. Josue bohaterem stołecznych w starciu z Zagłębiem [WIDEO]
Paweł Andrachiewicz/Pressfocus
Legia Warszawa odniosła zwycięstwo w 19. kolejce Ekstraklasy. Podopieczni Kosty Runjaicia pokonali Zagłębie Lubin 2:1.
Na początku meczu piłkarze Legii przejęli inicjatywę. W pierwszych minutach Jasmin Burić obronił groźne strzały Ernesta Muciego i Pawła Wszołka. Ewentualne gole jednak i tak nie zostałyby uznane, ponieważ w obu akcjach zawodnicy "Wojskowych" byli na spalonym.
W 22. minucie nastąpiła odpowiedź Zagłębia. Kacper Chodyna oddał mocny strzał, ale dobrą interwencją popisał się Kacper Tobiasz. Niedługo potem golkiper Legii złapał piłkę po uderzeniu Łukasza Łakomego.
W 37. minucie stołeczni wyszli na prowadzenie. Do siatki trafił Wszołek. Sędziowie długo analizowali całą sytuację, ale ostatecznie bramka została uznana.
W drugiej połowie Legia podwyższyła prowadzenie. Tym razem Jasmina Buricia pokonał Ernest Muci. Po raz kolejny kluczową rolę w całej akcji odegrał Josue.
W 66. minucie Zagłębie zdobyło bramkę kontaktową. Na listę strzelców wpisał się Łukasz Łakomy.
Ekipa Waldemara Fornalika już nie zdołała doprowadzić do remisu. Legia zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli ze stratą siedmiu punktów do liderującego Rakowa Częstochowa. Zagłębie jest piętnaste z przewagą trzech punktów nad strefą spadkową.
Adam Kłos04 Feb 2023 · 22:07