Chelsea nie odpuszcza w sprawie Matthijsa de Ligta. "The Blues" zaoferują Juventusowi wymianę piłkarzy

Chelsea nie odpuszcza w sprawie Matthijsa de Ligta. "The Blues" zaoferują Juventusowi wymianę piłkarzy
Lisa Guglielmi/Pressfocus
Autor: Adam Kłos 28 cze 2022 | 10:04
Chelsea chciałaby sprowadzić Matthijsa de Ligta. "La Gazzetta dello Sport" informuje o negocjacjach londyńczyków z Juventusem.
Kilka dni temu włoskie media podały, że de Ligt może opuścić stolicę Piemontu. Holender miałby być skłonny kontynuować karierę w Premier League.
Dalsza część tekstu pod wideo
Jego usługami poważnie zainteresowana jest Chelsea. Na razie "The Blues" nie mogą jednak dojść do porozumienia ze "Starą Damą".
"La Gazzetta dello Sport" donosi, że Juventus stawia twarde warunki w sprawie reprezentanta Holandii. Turyńczycy są gotowi sprzedać de Ligta jedynie po wypełnieniu klauzuli odstępnego, która wynosi aż 120 mln euro.
Chelsea nie zamierza wydawać aż tak wielkich pieniędzy. Anglicy chcą jednak zaoferować wymianę z dopłatą. Cenę za wychowanka Ajaksu miałoby obniżyć włączenie w całą transakcję Jorginho.
Londyńczykom zależy na tym, aby w tym okienku sprzedać lub wymienić defensywnego pomocnika. Jego kontrakt wygaśnie już po zakończeniu przyszłego sezonu.
"La Gazzetta dello Sport" dodaje, że jutro lub w czwartek odbędzie się kolejne spotkanie pomiędzy przedstawicielami Chelsea i "Juve". Włodarze ze Stamford Bridge liczą na to, że Włosi ugną się i pozwolą de Ligtowi odejść bez konieczności płacenia klauzuli wykupu.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Dyskusja 9