Chelsea przegrała z Liverpoolem w hicie Premier League. "The Blues" zawiedli na całej linii [WIDEO]

Chelsea w hicie Premier League przegrała z Liverpoolem. Mecz zakończył się wynikiem 0:2 (0:0). Piłkarze Franka Lamparda popełnili mnóstwo błędów indywidualnych.
Dziś "The Blues", którzy w ostatnich miesiącach dokonali znaczących wzmocnień, stanęli przed pierwszym poważnym egzaminem w nowym sezonie Premier League. Podopieczni Franka Lamparda zmierzyli się z Liverpoolem, który broni mistrzowskiego tytułu.
Początek spotkania nie przyniósł wielkich emocji. "The Reds" starali się kontrolować przebieg gry, nie brakowało walki w środku pola, za to dogodnych okazji było jak na lekarstwo.
W 14. minucie Kepa niepotrzebnie wyszedł z bramki, ale gospodarzy w ostatniej chwili zdołał uratować Christensen. Chwilę później ładną akcję przeprowadziła Chelsea. Havertz obsłużył znakomitym podaniem Kante. Francuz jednak nie zdecydował się na strzał.
W 38. minucie znów pokazał się Havertz. 21-latek zagrał do Wernera, ale ten nie trafił w bramkę. Sędzia w tej sytuacji wskazał jednak pozycję spaloną.
Tuż przed końcem pierwszej połowy z boiska wyleciał Christensen. Duńczyk w nieprzepisowy sposób powstrzymał pędzącego na bramkę Mane. Arbiter po analizie VAR sięgnął po czerwoną kartkę i "The Blues" musieli grać w osłabieniu.
"The Reds" bardzo szybko wykorzystali przewagę. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Sadio Mane. Senegalczyk najpierw wykorzystał podanie od Firmino, a potem otrzymał prezent od Kepy. Hiszpański bramkarz wybił piłkę wprost po nogi Mane, a ten nie zmarnował okazji.
To nie był koniec "popisu" podopiecznych Franka Lamparda. W 75. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Chelsea. Do piłki podszedł Jorginho, ale nie trafił do siatki. Alisson zdołał odbić uderzenie.
Liverpool po dzisiejszej wygranej ma na swoim koncie sześć punktów. Dorobek Chelsea to trzy "oczka".
Daniel Makarewicz20 Sep 2020 · 19:23