Nadchodzące

Chicago Fire pokonało Philadelphia Union, grali Polacy

Przemysław Frankowski
Źródło zdjęcia: Dziurek / shutterstock.com

Zawodnicy Chicago Fire pokonali przed własną publicznością Philadelphia Union 2:0 (2:0) w niedzielnym meczu amerykańskiej ligi MLS.

Na SeatGeek Stadium dwa gole dla gospodarzy strzelił były zawodnik Legii Warszawa, Nemanja Nikolić. Węgier po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 38. minucie, kiedy wykorzystał dośrodkowanie Przemysława Frankowskiego i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.

W 45. minucie sędzia spotkania podyktował dla Chicago Fire rzut karny, którego Nikolić zdołał zamienić na gola.

Mecz w wyjściowej jedenastce ekipy "Strażaków" rozpoczął Przemysław Frankowski. Pomocnik przebywał na placu gry w pełnym wymiarze czasu i zanotował 25. ligowy występ w tym sezonie.

W barwach drużyny przyjezdnych od pierwszych minut zagrał też Kacper Przybyłko. 26-letni napastnik również zagrał 90 minut i w tym sezonie ma już na koncie 20 spotkań rozegranych na boiskach MLS.

Podopieczni Veljko Paunovica zajmują obecnie 10. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej i mają na koncie 33 punkty. Zespół prowadzony przez Jima Curtina z dorobkiem 45 "oczek" są natomiast liderem Konferencji Wschodniej.