Chorwacja wygrała na gorącym terenie. Dublet Mateo Kovacicia

Matija Habljak / press focus
Reprezentacja Chorwacji odniosła cenne zwycięstwo w eliminacjach do Euro 2024. Trzecia drużyna ostatniego mundialu wygrała na wyjeździe z Turcją 2:0.
Wszystko rozstrzygnęło się jeszcze w pierwszej połowie. Bohaterem meczu był Mateo Kovacić, który zdobył dwa gole.
Chorwaci objęli prowadzenie w 20. minucie. Pomocnik Chelsea wykończył wtedy wymianę podań w polu karnym.
Goście ustalili wynik w doliczonym czasie pierwszej połowy.Po szybkim ataku strzał na bramkę oddał Pasalić. Jego uderzenie zatrzymał jeszcze turecki bramkarz, ale przy dobitce Kovacicia nie miał szans.
Turcja po przerwie próbowała strzelić choćby kontaktowego gola, ale brakowało jej armat. Mimo znacznie dłuższego posiadania piłki praktycznie nie zagrażała rywalom. Wiele o jej grze mówi wartość współczynnika goli oczekiwanych z drugiej połowy. Wyniósł zaledwie 0,07.
Chorwacja dzięki zwycięstwu awansowała na drugie miejsce w grupie. Ma tyle samo punktów co prowadząca Walia. Turcja z trzema oczkami jest trzecia.
Marcin Karbowski28 Mar 2023 · 23:01