Christophe Galtier skreślił siedmiu piłkarzy. Ci zawodnicy są na wylocie z PSG, głośnych nazwisk nie brakuje

Christophe Galtier skreślił siedmiu piłkarzy. Ci zawodnicy są na wylocie z PSG, głośnych nazwisk nie brakuje
Foto LIONEL URMAN/SIPA/PressFocus
Autor: Hubert Kowalczyk 06 Lip 2022 | 16:17
Christophe Galtier podjął decyzję o wystawieniu kilku zawodników na listę transferową. Dziennikarz Fabien Guyon donosi, że z PSG może w niedługim czasie pożegnać się nawet ośmiu piłkarzy.
Christophe Galtier oficjalnie został nowym szkoleniowcem PSG. Francuz swoje rządy rozpoczyna od wyjaśnienia sytuacji kilku zawodników, którzy nie widzi w swoich planach na przyszły sezon.
Dalsza część tekstu pod wideo
Fabien Guyon donosi, że ceniony trener skreślił siedmiu piłkarzy. W gronie tym nie brakuje uznanych graczy, bowiem mówi się o rychłym odejściu Andera Herrery, Mauro Icardiego czy Idrissy Gueya, który pełnił ważną rolę w poprzednich rozgrywkach.
Listę zawodników, którzy znajdują się na wylocie z hegemona Ligue 1, uzupełniają natomiast Thilo Kehrer, Julian Draxler, Abdou Diallo i Layvin Kurzawa. Na tym jednak nie koniec prawdopodobnych transferów wychodzących.
Galtier nie zamierza za wszelką cenę pozbywać się Presnela Kimpembe, lecz władze PSG podjęły decyzję, że wysłuchają przedstawionych ofert. Jeśli znajdzie się klub, który będzie gotowy do wyłożenia 50 milionów euro, "Paryżanie" przystaną na sprzedaż środkowego obrońcy.
Na ten moment niewiele wiadomo na temat potencjalnych kupców. Blisko znalezienia nowego pracodawcy jest Mauro Icardi, z którym rzekomo rozmawiają włodarze włoskich klubów. Za pozostałych zawodników nie zostały złożone oferty.
Przybycie Galtiera jest również dobrą informacją dla Neymara. Francuski szkoleniowiec jest zwolennikiem talentu Brazylijczyka i niewiele wskazuje na to, aby 55-latek miał zrezygnować z jego usług.
Źródło: Fabien Guyon

Dyskusja 22