Claudio Bravo na wylocie z Manchesteru City. Klub ma już jego następcę

Claudio Bravo na wylocie z Manchesteru City. Klub ma już jego następcę
A.PAES/Shutterstock
Autor: Maciej Pietrasik 20 mar 2020 | 20:54
Wszystko wskazuje na to, że po sezonie Claudio Bravo pożegna się z drużyną Manchesteru City. Doświadczony bramkarz odejdzie z drużyny aktualnych mistrzów Anglii za darmo. Pep Guardiola chce, aby jego miejsce zajął zdecydowanie młodszy golkiper.
Claudio Bravo dołączył do Manchesteru City w 2016 roku, a Anglicy zapłacili za niego FC Barcelonie 17 milionów funtów. Tylko przez rok był jednak podstawowym bramkarzem "The Citizens". Popełniał sporo błędów, przez co włodarze klubu zaczęli rozglądać się za nowym bramkarzem.
Tym został Ederson, który od momentu przyjścia na Etihad Stadium w 2017 roku jest numerem jeden w bramce zespołu. Bravo dostawał szansę gry przede wszystkim w Pucharze Anglii oraz Pucharze Ligi Angielskiej. I choć zazwyczaj spisywał się bez zarzutu i miał spory wkład w trzykrotne zwycięstwo w tych ostatnich rozgrywkach, to w najbliższym czasie pożegna się z zespołem.
Z końcem czerwca wygasa bowiem kontrakt Bravo z Manchesterem City, a klub nie zamierza mu zaoferować nowej umowy. Angielski zespół chce, aby walkę o miano pierwszego bramkarza z Edersonem podjął Zack Steffen. 24-letni Amerykanin dołączył do Manchesteru przed rokiem z Columbus Crew i od razu powędrował na wypożyczenie do Fortuny Duesseldorf.
Niemiecki "Kicker" donosi, że teraz to właśnie Steffen ma zająć miejsce Bravo. Do momentu, gdy Amerykanin doznał kontuzji kolana, był podstawowym bramkarzem drużyny. W tym czasie zachował dwa czyste konta w siedemnastu meczach Bundesligi.
Źródło: Kicker