OD 10:00
Obejrzyj w
Pogadajmy o piłce
Subskrybuj
  • Polskie kluby szykują się do walki w Europie
  • Lech marzy o LM. Nadchodzi mecz z Karabachem
  • Włodarczyk, Łuczak, Basałaj, Wiśniowski omawiają szanse pucharowiczów

Co dalej z Tomaszem Kędziorą? Właściciel Dynama Kijów wyjaśnił sytuację swoich piłkarzy

Co dalej z Tomaszem Kędziorą? Właściciel Dynama Kijów wyjaśnił sytuację swoich piłkarzy
Pawel Jaskolka / press focus
Autor: Marcin Karbowski 19 kwi 2022 | 18:42
Ihor Surkis, właściciel Dynama Kijów, wyjaśnił, co stanie się z zagranicznymi piłkarzami tego klubu, którzy po wybuchu wojny zdecydowali się na wypożyczenie. Jest wśród nich Tomasz Kędziora.
Bieżący sezon ligi ukraińskiej został wstrzymany z powodu zbrojnej napaści Rosji. Występujący tam piłkarze otrzymali możliwość tymczasowej zmiany klubu.
Dalsza część tekstu pod wideo
W przypadku Dynama Kijów skorzystało z niej czterech zawodników. Tomasz Kędziora wrócił do Lecha, Benjamin Verbić związał się z Legią, Carlos Pena z Internacionalem Porto Alegre, a Vitinho został graczem Athletico Paranaense.
Wypożyczenia wymienionych piłkarzy obowiązują do końca sezonu. Co stanie się z nimi później?
– Wszyscy obcokrajowcy z Dynama wrócą do klubu, gdy tylko futbol w Ukrainie zostanie wznowiony. Rozpoczęliśmy już przygotowania do europejskich pucharów, bo przed nami trudna droga. I nadal nie wiemy, jaka decyzje zostaną podjęte w związku z obecnymi rozgrywkami - powiedział Surkis.
W momencie przerwania rozgrywek Dynamo zajmowało drugie miejsce w lidze. Gdyby tabela zostałaby uznana za wiążącą, klub z Kijowa grałby w eliminacjach do Ligi Mistrzów.
Na razie nie wiadomo, kiedy i w jakiej formule będzie mógł wrócić futbol w Ukrainie. Dynamo na razie rozgrywa mecze charytatywne. Reprezentacja niebawem rozpocznie przygotowania do czerwcowych meczów w eliminacjach do mistrzostw świata i Ligi Narodów.
Źródło: tvpsport.pl