Co za bomba Michała Kucharczyka! Pogoń Szczecin rzutem na taśmę ogrywa Zagłębie Lubin [WIDEO]

Rafał Oleksiewicz / Press Focus
Pogoń Szczecin pokonała 1:0 Zagłębie Lubin w pierwszym sobotnim meczu PKO Ekstraklasy. Zwycięskiego gola dla “Portowców” zdobył w szóstej minucie doliczonego czasu gry Michał Kucharczyk.
Były gracz Legii Warszawa pojawił się na boisku w 57. minucie spotkania w miejsce kontuzjowanego lewego obrońcy, Huberta Matynii.
Kiedy wydawało się, że mecz, w którym Zagłębie od 19. minuty grało w dziesiątkę po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Jakuba Żubrowskiego, zakończy się bezbramkowym remisem, Kucharczyk wziął sprawy w swoje ręce. I to jak!
Wcześniej, mimo sporej przewagi przez zdecydowaną większość spotkania “Portowcy” długo nie potrafili znaleźć sposobu na sforsowanie szczelnej defensywy przeciwnika. Nie pomógł im w tym system VAR, który słusznie anulował w drugiej połowie bramkę, strzeloną po bardzo składnej akcji, autorstwa Luki Zahovicia.
Dramatyczna wygrana pozwoliła Pogoni przynajmniej tymczasowo awansować na drugie miejsce w ligowej tabeli. Zagłębie zajmuje szóstą lokatę w klasyfikacji.
Wojciech_Falenta 19 Dec 2020 · 17:05