Cristiano Ronaldo uratował Juventus przed porażką z Milanem. Niesamowita seria Portugalczyka [WIDEO]

LiveMediaSrl / Shutterstock.com
AC Milan zremisował z Juventusem 1:1 w pierwszym meczu półfinału Pucharu Włoch. Goście uratowali remis rzutem na taśmę.
W pierwszej połowie dłużej przy piłce utrzymywał się Juventus, ale nie przekładało się to na groźne sytuacje w polu karnym Gianluigiego Donnarummy. Bramkarz gospodarzy musiał interweniować tylko raz. Bardziej zapracowany był Gianluigi Buffon - Milan strzelał w kierunku jego bramki osiem razy, trzy razy zmuszając go do wysiłku.
Juventus dostał ostrzeżenie tuż po przerwie. Ante Rebić huknął z woleja, ale Buffon świetnie obronił jego uderzenie. Kwadrans później doświadczony bramkarz był już bez szans. Castillejo miękko wrzucił piłkę w pole karne, a Chorwat precyzyjnym uderzeniem trafił do siatki.
Juventus po stracie gola próbował atakować, ale nie był w stanie poważniej zagrozić bramce Donnarummy. Niewiele zmieniło się nawet po tym, jak w 71. minucie czerwoną kartkę dostał Theo Hernandez.
Goście wyrównali dopiero w doliczonym czasie gry. Piłkę ręką w polu karnym zagrał Davide Calabria, a jedenastkę na gola zamienił Cristiano Ronaldo. Portugalczyk trafiał do siatki w każdym z ośmiu tegorocznych meczów Juventusu. Łącznie w 2020 roku strzelił już dwanaście goli.
Rewanżowy mecz obu drużyn odbędzie się 4. marca.
Marcin Karbowski13 Feb 2020 · 22:43