Cudowny gol reprezentanta Polski w meczu z Portugalią! Kapitalna połowa i wygrana "Biało-Czerwonych" [WIDEO]

Screen z TV
Reprezentacja Polski U-20 w towarzyskim turnieju Elite League mierzy się we wtorek z Portugalią. W pierwszej połowie fenomenalnym golem popisał się Jan Biegański z Lechii Gdańsk, a nasza drużyna wygrała cały mecz 3:1.
"Biało-Czerwoni" nie byli uważani za faworytów w starciu z zespołem z Półwyspu Iberyjskiego. Do tej pory w całych rozgrywkach odnieśli jedno zwycięstwo (1:0 z Włochami) i ponieśli jedną porażkę (1:2 z Niemcami).
Polacy spotkanie z Portugalią zaczęli jednak wręcz fenomenalnie. Już w dziesiątej minucie spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie. Przepięknym strzałem popisał się wówczas Jan Biegański.
Piłkarz GKS-u Tychy przymierzył zza pola karnego nie do obrony. Piłka poleciała w samo okienko portugalskiej bramki, a golkiper gości nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję.
Radość naszego zespołu nie trwała jednak długo. Portugalczycy błyskawicznie doprowadzili do wyrównania. Najpierw odebrali Polakom piłkę na ich połowie, a później szybką akcję wykończył Rodrigo Gomes.
W 24. minucie Polacy znów wyszli na prowadzenie. Znakomitym prostopadłym podaniem popisał się Aleksander Buksa, a Kacper Karasek nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem.
Jeszcze przed przerwą gospodarze zadali kolejny cios. Jan Biegański do gola dołożył asystę, dośrodkowując z rzutu rożnego prosto do Kacpra Kasperowicza. Dzięki temu do przerwy Polska prowadziła z Portugalią 3:1.
Jak się okazało, w drugiej części spotkania nie doczekaliśmy się kolejnych goli. "Biało-Czerwoni" odnieśli jednak niewątpliwy sukces, odnosząc drugie zwycięstwo w obecnych rozgrywkach Elite League.
Maciej Pietrasik27 Sep 2022 · 16:25