Ćwierćfinał mistrzostw świata nie dla Polaków. Reprezentacja Węgier za mocna dla piłkarzy ręcznych [WIDEO]

Screen z TV
Autor: Maciej Pietrasik 23 sty 2021 | 19:26
Reprezentacja Polski nie wystąpi w ćwierćfinale mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. "Biało-Czerwoni" nie dali rady liderom grupy 1, Węgrom. Przegrali zdecydowanie - 26:30 (10:16).
Podopieczni Patryka Rombla do tej pory na turnieju w Egipcie prezentowali się znakomicie. Wygrali trzy z wcześniejszych czterech meczów, minimalnie ulegając jedynie aktualnym mistrzom Europy, Hiszpanom.
W spotkaniu z Węgrami Polacy od początku grali bardzo nerwowo. Już w pierwszych minutach zanotowali dwie kosztowne straty, przez co przegrywali 1:3.
Później urazu doznał jeden z kluczowych zawodników naszej reprezentacji, Michał Olejniczak. Po stronie rywali szalał Mate Lekai, który w pierwszej połowie był bezbłędny i siedmiokrotnie trafił do siatki.
Przez długi czas Polacy trzymali jeszcze kontakt z rywalami za sprawą Adama Morawskiego. Później rywale byli już skuteczniejsi, wykorzystywali przede wszystkim kolejne kontry. W efekcie do przerwy było 10:16.
Od końcówki pierwszej połowy "Biało-Czerwoni" w ataku grali w przewadze jednego zawodnika - Patryk Rombel za każdym razem wycofywał bramkarza, gdy to my mieliśmy piłkę. Mimo to nie udało się odrobić strat.
Węgrzy przez większość drugiej połowy spotkania prowadzili siedmioma-ośmioma golami. W pewnym momencie stratę udało się zredukować do czterech trafień, ale przewaga rywali ani przez chwilę nie podlegała dyskusji.
Ostatecznie reprezentacja Polski przegrała całe spotkanie 26:30. W poniedziałek na zakończenie fazy grupowej zmierzy się jeszcze z Niemcami. Awans do ćwierćfinału już teraz zapewnili sobie jednak Węgrzy oraz Hiszpanie.

Polska - Węgry 26:30 (10:16)

1510 PLN

Oferta powitalna 1200 1510 PLN złożona z aż trzech bonusów! 281 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

1600 PLN

Na start 1600 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

Dyskusja 18

23 sty 2021 | 19:34
0
I tak dobrze się zaprezentowali młody skład,mecz z Węgrami nie wyszedł ale wstydu nie zrobili i tak się lepiej zaprezentowali niż Polscy piłkarze na ostatnich Mistrzostwach Świata.
23 sty 2021 | 19:35
0
Szkoda tej pierwszej połowy... Ale w tym zespole jest ogromny potencjał. Na kolejnej imprezie będzie jeszcze lepiej. Do boju Biało-Czerwoni!
0
Węgrzy nam pokazali niestety miejsce w szeregu, brawo za walkę Panowie
23 sty 2021 | 19:40
0
Wazne ze podjeli walke i wstydu nie przyniesli.
0
Niestety,ale z tą "grą" nie było nawet cień szans na wygranie meczu.Szkoda,ale przynajmniej zajmą dobre miejsce jak na dziką kartę.
23 sty 2021 | 20:22
0
Dużo świeżej krwi w drużynie i gdzieś te doświadczenie trzeba zbierać. Pomimo porażki i braku awansu do ćwierćfinału wielkie podziękowanie dla chłopaka za ten turniej się należy.
23 sty 2021 | 19:48
0
Nie tym razem. Wrócimy mocniejsi tym samym bardziej doświadczonym składem na następnej imprezie. Teraz jeszcze spróbować trzeba postawić Niemcom ciężkie warunki i wywalczyć jak najlepsze miejsce.
23 sty 2021 | 20:08
0
Węgrzy dziś lepsi od nas, duża skuteczność w kontrataku zrobiła różnice w tym meczu. Na plus na pewno to że z tego turnieju przywieziemy dużo doświadczenia i zgrania drużyny. Z optymizmem możemy patrzeć w przyszłość.
23 sty 2021 | 20:36
0
Rudy odważnie zapowiada na tłiterku wzięcie rewanżu na Madziarach już w marcu. Oby nie zapeszył.
23 sty 2021 | 21:08
0
Słaby to był mecz, szczególnie w 1. połowie. Węgrzy zdominowali nas w każdym elemencie handballowego rzemiosła. Ich skuteczna gra na kole to głównie wynik naszej nieporadności w grze obronnej. Ale jest w tej drużynie potencjał, warto w tych chłopaków inwestować. Teraz mecz z Niemcami o pietruszkę, ale zwycięstwo byłoby dla tych chlopaków piękną sprawą.
23 sty 2021 | 20:56
0
Brawo panowie. Turniej ponad miarę oczekiwań, przynajmniej moich. Duże doświadczenie dla tych chłopaków. Warto popatrzeć na grę Mate Lekaja i naszego Olejniczaka. Przepaść, ale ten nasz ma dopiero 20 lat, a ten pierwszy gra na najwyższym poziomie już blisko 10 lat. Takie mecze są im potrzebne.
23 sty 2021 | 21:22
0
Zjedli nas dupą, kreowanie akcji, przyspieszenie tempa.. są dwa poziomy wyżej, nasz bramkarz mało co miał do powiedzenia nawet przy rzutach rozpaczy. Obrona Węgrów wyglądała jakby grali te same akcje drugi raz, wszystko pod kontrolą.
23 sty 2021 | 21:13