Czechy przegrały w Pradze z Brazylią, dwa decydujące gole Gabriela Jesusa

Andre Borges/Agência Brasília, wikicommons
Czechy przegrały u siebie z Brazylią 1:3 (1:0) w towarzyskim meczu rozegranym we wtorek w Pradze.
Na Sinobo Stadium prowadzenie gospodarzom do przerwy zapewnił uderzeniem z dystansu David Pavelka. Cztery minuty po zmianie stron wyrównał po błędzie defensywy rywali Roberto Firmino.
Losy konfrontacji rozstrzygnął w końcówce Gabriel Jesus. Napastnik Manchesteru City w niespełna siedem minut dwukrotnie wykańczał skutecznie popisowo wyprowadzone kontrataki "Canarinhos", umieszczając piłkę dwa razy pod poprzeczką golkipera Czech.
Pięciokrotni mistrzowie świata przygotowują się do Copa America 2019, które organizowane będą w Kraju Kawy. Oprócz zespołów z Ameryki Południowej gościnnie wystąpią w tym turnieju Japonia i Katar.
Jakub Kreśliński26 Mar 2019 · 23:00