Czesi pokonali Anglików w el. ME! Były piłkarz Wisły Kraków bohaterem [WIDEO]

Vlad1988/Shutterstock
Reprezentacja Czech wygrała 2:1 (1:1) z Anglią w meczu grupy A eliminacji Euro 2020. W pozostałych dzisiejszych meczach zwycięstwa odniosły ekipy Portugalii i Francji.
"Synowie Albionu" szybko objęli prowadzenie. W polu karnym został sfaulowany Sterling, a sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Kane. Była to 5. minuta gry.
Czesi nie załamali się takim obrotem sprawy i odpowiedzieli po czterech minutach. Wówczas Celustka po rzucie rożnym zgrał piłkę, a Brabec przymierzył przy słupku.
Gospodarze w kolejnych fragmentach pierwszej połowy dzielnie stawiali czoła liderowi grupy, momentami przeważali, a bliski zdobycia bramki był Schick.
Po przerwie obie drużyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Najpierw Sterling przegrał pojedynek sam na sam z Vaclikiem, a następnie Pickford kapitalnie odbiła znakomite uderzenie z dystansu Masopusta.
Na boisku pojawili się Barkley i Rashford, a po stronie gospodarzy Ondrasek. I to były piłkarz Wisły Kraków w swoim debiucie w reprezentacji Czech zadał decydujący cios. Napastnik w 85. minucie dostał piłkę w polu karnym i nie dał szans Pickfordowi.
Czesi po czwartej wygranej umocnili się na drugiej pozycji w tabeli, zrównując się dorobkiem z prowadzącą wciąż Anglią, która doznała pierwszej porażki w tych eliminacjach. Cztery punkty traci do tego duetu Kosowo.