Nadchodzące

Czesi pokonali Anglików w el. ME! Były piłkarz Wisły Kraków bohaterem [WIDEO]

reprezentacja Anglii
Źródło zdjęcia: Vlad1988/Shutterstock

Reprezentacja Czech wygrała 2:1 (1:1) z Anglią w meczu grupy A eliminacji Euro 2020. W pozostałych dzisiejszych meczach zwycięstwa odniosły ekipy Portugalii i Francji.

"Synowie Albionu" szybko objęli prowadzenie. W polu karnym został sfaulowany Sterling, a sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Kane. Była to 5. minuta gry.

Czesi nie załamali się takim obrotem sprawy i odpowiedzieli po czterech minutach. Wówczas Celustka po rzucie rożnym zgrał piłkę, a Brabec przymierzył przy słupku.

Gospodarze w kolejnych fragmentach pierwszej połowy dzielnie stawiali czoła liderowi grupy, momentami przeważali, a bliski zdobycia bramki był Schick.

Po przerwie obie drużyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Najpierw Sterling przegrał pojedynek sam na sam z Vaclikiem, a następnie Pickford kapitalnie odbiła znakomite uderzenie z dystansu Masopusta.

Na boisku pojawili się Barkley i Rashford, a po stronie gospodarzy Ondrasek. I to były piłkarz Wisły Kraków w swoim debiucie w reprezentacji Czech zadał decydujący cios. Napastnik w 85. minucie dostał piłkę w polu karnym i nie dał szans Pickfordowi.

Czesi po czwartej wygranej umocnili się na drugiej pozycji w tabeli, zrównując się dorobkiem z prowadzącą wciąż Anglią, która doznała pierwszej porażki w tych eliminacjach. Cztery punkty traci do tego duetu Kosowo.

Portugalia - Luksemburg 3:0 (1:0)
Bramki: Bernardo Silva 16, Cristiano Ronaldo 66, Goncalo Guedes 89.

GRUPA H

Andora - Mołdawia 1:0 (0:0)
Bramka: Vales 63.
Czerwona kartka: Ginsari (55, Mołdawia).

+1
my się cieszymy do dziś remisem z Wembley..A Czesi mają wygraną....
12 paź 2019 | 08:07
+2
Czechy, niewielki kraj na południe od Polski niewiele większy od Dolnego Śląska, jeden sensowny stadion na 20 tys, futbol sportem nr 2, żadnych wybitnych piłkarzy. Jak przyjemnie popatrzyć jak grają pozycyjny atak, widać pomysł na grę i rękę fachowego trenera. Jakże mi wstyd za naszą kadrę gdy widzę tę bryndzę w meczu z Łotwą także. Jakby Czesi mieli jeszcze kogoś takiego jak Lewandowski to widziałbym ich jako faworyta ME
12 paź 2019 | 07:15
+8
Trzeba miec pomysl na pilke i wziac sie za to na powaznie.
Czesi to umieja i przede wszystkim chca to zrobic a efekty widac golym okiem.
Przede wszysykim nie maja takiego betonu, ktory jest tylko pazerny na kase a dodatkowo leniwy, bo po co robic cos pozytywnego jak mozna nic nie robic a i tak miec za to taka kase i tak to wyglada wsrod naszych lesnych dziadkow.
12 paź 2019 | 05:04
-8
Cóż. Anglia przegrywa, ale po ładnej grze. Czesi grali swoją życiówkę, więc nie powiedziałbym, że jest tu gdzieś błąd Anglików. Dwie drużyny na wysokim poziomie.
+11
Sąsiadom zza południowej miedzy należą się zasłużone brawa. Zawiązane akcje, zagęszczają w rozgrywanej strefie by było komu podać, szybko klepana piłka na raz.. Są ambitni i wspólna gra dzięki temu sprawia im radość, a to wszystko jeszcze bardziej ich napędza. Pozazdrościć bo nasza Repra jest odwrotnością tego co prezentują Czesi. Gramy jałowy, bezbarwny, bezpłciowy futbol bez charyzmy i pasji - tak jakby przyjazd na kadrę był karą. Ogień kurwa zgasł i jesteśmy paradoksalnie jednostkowo mocni aczkolwiek drużyna to obecnie nieporozumienie, słabizna wchuj. Jak byłem, jestem i będę zawsze fanem umiejętności Ziela i zawsze będę żył nadzieją, że w końcu 'odpali' tak chciałbym zobaczyć Furmana w podstawowym na Narodowym. Mam przeczucie, że z Krychowiakiem w środku pola tworzyliby mega duet. Są kompatybilni i środek pola by rządził..
12 paź 2019 | 00:29
+14
Widac progres gry u pepikow ? Widac !!!!! Natomiast u Brzeczka widze czarna dziure miedzy zebami.
12 paź 2019 | 00:57
Ile meczy czech ogladales ze tak mowisz po za anglia maja podbna grupe do nas ? to raz . a dwa tego drugiego gola to angole stracili jak drugo ligowce , prosze nie moge o potedze ang bo mi sie smiac chce , topowi zawodnicy w pl to nie anglicy .
-8
Ile meczy czech ogladales ze tak mowisz po za anglia maja podbna grupe do nas ? to raz . a dwa tego drugiego gola to angole stracili jak drugo ligowce
12 paź 2019 | 01:35
-7
12 paź 2019 | 00:26
+7
Czesi pokazali jak sie gra w pilke z co by nie mowic potega europejskiej pilki . Brawo pepiki bo te nasze pokraki pewnie dostaliby oklep na 5-0
12 paź 2019 | 01:04
-5
sam jestes pokraka , to ze trener do dupy nie mowi ze nasi to pokraki . Jakos ani z wlochami ani z portugali nie przegrali 5-0 co z ta twoja ang potega co pozal sie boze najlepszy snajper 5 bramek , ta potega co gra po 4 zawodnikow w podstawym skladzie topowych druzyn ?
11 paź 2019 | 23:51