Czesław Michniewicz chwali piłkarza Lecha Poznań: To może być taki przypadek jak Philippa Lahma

Czesław Michniewicz chwali piłkarza Lecha Poznań: To może być taki przypadek jak Philippa Lahma
Dziurek / shutterstock.com
Autor: Daniel Makarewicz 28 maj 2020 | 19:40
Czesław Michniewicz w rozmowie z "Interią" nie szczędził pochwał wobec piłkarzy Lecha Poznań. Selekcjoner reprezentacji Polski U-21 wyróżnił Roberta Gumnego i Jakuba Modera.
Włodarze "Kolejorza" nie od dziś liczą, że uda im się sprzedać Roberta Gumnego za pokaźną kwotę. Piłkarz był łączony z wieloma zagranicznymi zespołami, ale kontuzje pokrzyżowały transferowe plany.
Czesław Michniewicz wierzy jednak, że 21-latek ma przed sobą wielką przyszłość i to niekoniecznie na boku obrony. Trener widzi Gumnego w środku pomocy.
- Moim zdaniem może być bardzo dobrym defensywnym pomocnikiem. Jako „szóstka”, bo świetnie odbiera piłkę. To może być taki przypadek jak Philippa Lahma, który u Guardioli grał jako środkowy pomocnik. Robert świetnie czyta grę, jest bardzo inteligentny - ocenił.
Michniewicz doradza zmianę pozycji także w przypadku Jakuba Modera. Szkoleniowiec chce sprawdzić, jak pomocnik poradziłby sobie w grze defensywnej.
- Powiedziałem mu na kadrze: "Jesteś świetnym materiałem, żeby zrobić z ciebie środkowego obrońcę. Masz fantastyczne wprowadzenie, prawa, lewa noga". Trzeba popracować jeszcze nad uderzeniem piłki głową, ustawieniem się, ale on czyta grę, on wprowadza piłkę do gry – nie kopie jej, on wprowadza ją do gry - zakończył.
Źródło: Interia Sport

Tabela ligowa - Ekstraklasa

1260 PLN

Dwa Trzy bonusy na start, o łącznej wartości 1225 1260 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

Dyskusja 12

30 maj 2020 | 07:58
0
Oby się udało panie trenerze ;) Mam nadzieje że kiedyś pierwsza reprezentacja i pan będzie ją trenował
29 maj 2020 | 01:19
0
Phillipa Lahma to ty zostaw w spokoju polski Trenerze czy jak Ci tam.... Michniewicz? aa... co osiagnales w Europie? Dopóki nie wyjdziesz poza Puchar Polski, nie masz prawa wypowiadac sie jako autorytet. Nie bedziemy ci trzepac kabzy, ponial Michniewicz?
29 maj 2020 | 01:01
0
Polski trener ,i wszystko jasne. Oni nawet jak przejebia mecz ,to sa zadowoleni.
29 maj 2020 | 00:29
0
Jak osiągnie poziom Piszczka to będzie zarąbiście, Lahm to już najwyższa półka
28 maj 2020 | 20:30
0
Robić z Modera ŚO? Z tego samego zawodnika, który ma tak dobre uderzenie z dystansu - no nie wiem
28 maj 2020 | 20:34
(Edytowany)
Dokładnie o tym samym pomyślałem... Aż żal by mi było chłopaka cofać na środek obrony, środek pola jest dla niego optymalny...
0
Dokładnie o tym samym pomyślałem... Aż żal by mi było chłopaka cofać na obronę, środek pola jest dla niego optymalny...
29 maj 2020 | 00:40
(Edytowany)
Jest taki środkowy obrońca który nazywa się Mathieu. Nigdy nie rozumiałem dlaczego Barcelona zatrudniła tak słabego obrońcę. Na początku roku pojechałem na wakacje do Lizbony, oczywiście nie omieszkałem wybrać się z żoną na spotkanie Sportingu Lizbona. Gdy tak patrzyłem na ten słaby Sporting to wpadł mi w oko jeden zawodnik, mówię do żony, że ten obronca na tle reszty zawodników wygląda jak profesor, gość nie dość że świetnie dyrygował obroną (kapitan w tamtym spotkaniu) to jeszcze wychodził do przodu i nadawał często tempo akcjom Sportingu. Postanowiłem sprawdzić kto to taki, jakie było moje zdziwienie jak zobaczyłem, że to Mathieu. Dopiero na tle średnich kolegów wyglądał jak kosmita, w Barcelonie często wyszydzany. Gość co grał to głowa mała. Sporting stracił bramkę, grali bardzo słabo, tylko Mathieu grał na bardzo wysokim poziomie. Pod koniec pierwszej połowy któryś z graczy Sportingu został sfaulowany przed polem karnym. Zobaczyłem, że Mathieu ustawił piłkę i będzie wykonywał ten rzut wolny. Wyciągnąłem telefon, włączyłem nagrywanie i mówię do żony, patrz, będzie wyrównanie. Gość wsadził tę piłkę w okno. Cały stadion oszalal, jakoś pod koniec spotkania odnowiła się mu kontuzja (w tym spotkaniu wrócił po kontuzji) i opuścił boisko tuż przy bramce, tak szedł kulejąc obok trybun, ludzie wstawali i bili mu brawo gdy obok nich przechodził, aż mam ciarki gdy teraz to wspominam. Chyba to też nagrałem, aż sobie to obejrzę, coś pięknego. Dążę do tego, że taki obrońca to skarb, rozegra piłkę, strzeli z dystansu, zrobi przewagę w ataku bez potrzeby zmiany. Serio Ramos czy Pique tak też grają choć nie sądzę by z dystansu potrafili uderzyć, oni raczej idą zrobić przewagę w ofensywie gdy Real przegrywa, odciągają uwagę obrońców od napastników. Pique dodatkowo odnajduje się w grze kombinacyjnej, za to Ramos lepiej broni. Teraz pomyśl, że gość mógłby być taką hybrydą tych zawodników albo chociaż stylem przypominał któregoś z nich. Największe kluby by się o niego zabijały. Dziś akcje się rozgrywa od tyłu. Tylko w ekstraklasie jeszcze wali się lagę na chaos od bramki.
0
Jest taki środkowy obrońca który nazywa się Mathieu. Nigdy nie rozumiałem dlaczego Barcelona zatrudniła tak słabego obrońcę. Na początku roku pojechałem na wakacje do Lizbony, oczywiście nie omieszkałem wybrać się z żoną na spotkanie Sportingu Lizbona. Gdy tak patrzyłem na ten słaby Sporting to wpadł mi w oko jeden zawodnik, mówię do żony, że ten obronca na tle reszty zawodników wygląda jak profesor, gość nie dość że świetnie dyrygował obroną (kapitan w tamtym spotkaniu) to jeszcze wychodził do przodu i nadawał często tempo akcjom Sportingu. Postanowiłem sprawdzić kto to taki, jakie było moje zdziwienie jak zobaczyłem, że to Mathieu. Dopiero na tle średnich kolegów wyglądał jak kosmita, w Barcelonie często wyszydzany. Gość co grał to głowa mała. Sporting stracił bramkę, grali bardzo słabo, tylko Mathieu grał na bardzo wysokim poziomie. Pod koniec pierwszej połowy któryś z graczy Sportingu został sfaulowany przed polem karnym. Zobaczyłem, że Mathieu ustawił piłkę i będzie wykonywał ten rzut wolny. Wyciągnąłem telefon, włączyłem nagrywanie i mówię do żony, patrz, będzie wyrównanie. Gość wsadził tę piłkę w okno. Cały stadion oszalal, jakoś pod koniec spotkania odnowiła się mu kontuzja (w tym spotkaniu wrócił po kontuzji) i opuścił boisko tuż przy bramce, tak szedł kulejąc obok trybun, ludzie wstawali i bili mu brawo gdy obok nich przechodził, aż mam ciarki gdy teraz to wspominam. Chyba to też nagrałem, aż sobie to obejrzę, coś pięknego. Dążę do tego, że taki obrońca to skarb, rozegra piłkę, strzeli z dystansu, zrobi przewagę w ataku bez potrzeby zmiany. Serio Ramos czy Pique tak też grają choć nie sądzę by z dystansu potrafili uderzyć, oni raczej idą zrobić przewagę w ofensywie gdy ich zespół przegrywa, odciągają uwagę obrońców od napastników. Pique dodatkowo odnajduje się w grze kombinacyjnej, za to Ramos lepiej broni. Teraz pomyśl, że gość mógłby być taką hybrydą tych zawodników albo chociaż stylem przypominał któregoś z nich. Największe kluby by się o niego zabijały. Dziś akcje się rozgrywa od tyłu. Tylko w ekstraklasie jeszcze wali się lagę na chaos od bramki.
28 maj 2020 | 20:28
0
Szkoda kontuzji gumnego i grałby za granicą
29 maj 2020 | 00:46
0
Z tego co się orientuję, to nie przeszedł testów medycznych w którymś z klubów Bundesligi choć mogę się mylić, to mnie popraw? Coś jak Fekir w Liverpoolu. Kontuzję chyba złapał później czyli to musiał być "grubszy" problem.
29 maj 2020 | 08:59
0
Chyba okno się skończylo a tak trafiłby do borussi monchengladbach
28 maj 2020 | 20:02
0
Michniewicz to każdemu ze swoich kadrowiczów wchodzi w tyłek, a potem taki Dziczek chwalony jak nie wiem co nie łapie się do podstawowego składu w Serie B.
28 maj 2020 | 21:01
0
Akurat Dziczek po aklimatyzacji stał się kluczowym zawodnikiem Salernitany, jak już wskoczył do składu to grał wszystko co sie dało i zbierał wielkie pochwały, oby tak dalej a dostanie szanse w Serie A.

Tabela ligowa - Ekstraklasa

1260 PLN

Dwa Trzy bonusy na start, o łącznej wartości 1225 1260 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550