Cztery gole w Dortmundzie, Niemcy roztrwonili przewagę i zremisowali z Argentyną [WIDEO]

Anton_Ivanov/shutterstock.com
Reprezentacja Niemiec zremisowała z Argentyną 2:2 (2:0) w meczu towarzyskim rozegranym w Dortmundzie.
Gospodarze od pierwszych chwil mieli optyczną przewagę, a jej potwierdzenie przyszło w 15. minucie. Wtedy to Gnabry otrzymał podanie z linii końcowej od Klostermanna, uwolnił się spod opieki obrońców i sprytnym strzałem dał "Die Mannschaft" prowadzenie.
To trafienie uskrzydliło podopiecznych Loewa, którzy już chwilę później strzelili kolejnego gola. W jednej z głównych ról po raz kolejny wystąpił gracz Bayernu Monachium, który precyzyjnie dograł z prawej strony do wbiegającego w pole karne Havertza. Ten uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Marchesina i mieliśmy 2:0.
W 31. minucie Niemcy byli bardzo bliscy trzeciego trafienia, ale Halstenberger trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę. W odpowiedzi bliscy kontaktowego trafienia byli przyjezdni. De Paul uderzył zza linii pola karnego, a ter Stegena uratował słupek.
Po przerwie inicjatywa wciąż należała do naszych zachodnich sąsiadów. W 55. minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Can, ale jego strzał zdołał obronić golkiper. Zamiast gola na 3:0, oglądaliśmy jednak trafienie dla gości. W 66. minucie znakomicie dośrodkował Acuna, a Alario ładnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.
Chwilę później groźnie z dystansu uderzył Paredes, lecz ter Stegen był na posterunku. Dwanaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry do piłki dopadł Alario, który pomylił się minimalnie.
Druga bramka dla przyjezdnych wisiała jednak w powietrzu i w końcu, w 85. minucie na tablicy wyników wyświetlił się rezultat 2:2. Gola strzelił Ocampos, lecz bardzo duży udział miał przy nim Alario, który otrzymał podanie w środkowej strefie i śmiałym rajdem rozerwał defensywę przeciwników.
Jak miało się okazać, to trafienie ustaliło wynik spotkania. Niemcy przed własną publicznością zremisowali z Argentyną 2:2.
Maciej Ziętarek09 Oct 2019 · 22:37
Źródło: Własne / Twitter