Cztery gole w Lubinie. Zagłębie zremisowało z Piastem w walce o europejskie puchary [WIDEO]

Paweł Andrachiewicz / Press Focus
Zagłębie Lubin zremisowało z Piastem Gliwice 2:2 w drugim sobotnim meczu PKO BP Ekstraklasy. Obie drużyny pozostają w grze o start w europejskich pucharach.
Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyli goście. Prowadzenie Piastowi dał w 21. minucie gry były napastnik Zagłębia - Jakub Świerczok.
Goście mieli następnie kilka szans na podwyższenie przewagi, zanim to lubinianie odwrócili losy meczu jeszcze przed przerwą.
Najpierw dośrodkowanie Sasy Balicia zamienił na wyrównującego gola Jewgienij Baszkirow, po czym zaledwie trzy minuty później podanie tego ostatniego wykorzystał Kamil Kruk, mocnym, płaskim uderzeniem przy słupku wyprowadzając Zagłębie na prowadzenie.
Piast grał jednak do końca i wreszcie dopiął swego w 82. minucie. Na listę strzelców raz jeszcze wpisał się wtedy Świerczok, który popisał się skutecznym strzałem piłki głową po centrze rezerwowego Michała Żyro.
Dzięki remisowi Piast utrzymał czwarte miejsce w ligowej tabeli, wyprzedzając dzisiejszego rywala za sprawą korzystnego bilansu meczów bezpośrednich. Oba zespoły może wyprzedzić jednak jutro w klasyfikacji Lechia Gdańsk, jeśli pokona na własnym stadionie Legię Warszawa. W rywalizacji o czołowe lokaty pozostaje też Warta Poznań.
Zakończenie bieżącego sezonu Ekstraklasy na czwartej pozycji zagwarantuje udział w eliminacjach Ligi Europy pod warunkiem, że aktualnie trzeci w tabeli Raków Częstochowa zwycięży w finale Pucharu Polski I-ligową Arkę Gdynia.
Wojciech_Falenta 24 Apr 2021 · 19:26