Czwarte zwycięstwo Cracovii. Wystarczył jeden gol [WIDEO]

Adam Straszyński / Press Focus
Cracovia dopisała do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Piłkarze Michała Probierza wygrali na wyjeździe z Wisłą Płock 1:0.
Jedyny gol meczu padł w 12. minucie. W pole karne dośrodkował Siplak, a pod bramką dobrze zachował się Loshaj, który pewnym strzałem wbił piłkę do siatki.
Wiślacy mogli wyrównać już po kilku minutach. W doskonałej sytuacji znalazł się Gjertsen, ale będąc kilka metrów przed bramką... nie trafił w piłkę.
Swoje okazje na podwyższenie wyniku mieli też goście. Dogodne szanse zmarnowali jednak Hanca, Fiolić i Dimun, który w końcówce trafił piłką w słupek.
Goście kończyli mecz w osłabieniu, bo w doliczonym czasie czerwoną kartkę zobaczył Rodin, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Merabeszwiliego. Wisła nie zdążyła tego jednak wykorzystać. Miała jednak jeszcze jedną okazję - tuż przed końcowym gwizdkiem Niemczycki świetnie obronił strzał Szwocha.
Dla Cracovii to czwarte zwycięstwo w sezonie. Gdyby nie pięć punktów odjętych za przewinienia korupcyjne, byłaby teraz w czubie tabeli.
Marcin Karbowski27 Nov 2020 · 20:00