Czwartoligowiec mógł wyeliminować Manchester United! Było blisko historycznej kompromitacji [WIDEO]

Newport County sprawiło sensacyjne problemy Manchesterowi United. Ekipa z czwartej ligi przegrała z "Czerwonymi Diabłami" 2:4 w meczu 1/16 finału FA Cup.
W składzie United zabrakło Marcusa Rashforda. Najprawdopodobniej było to związane z niedawnym wybrykiem Anglika. W środku tygodnia napastnik został przyłapany w nocnym klubie, chociaż oficjalnie opuścił trening z powodu choroby. Szerzej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Pierwszy strzał w tym meczu oddał Antony. Brazylijczyk w swoim stylu zszedł na lewą nogę, po czym posłał piłkę obok słupka. "Czerwone Diabły" objęły prowadzenie w 8. minucie. Antony urwał się na lewym skrzydle, dograł do Bruno Fernandesa, który płaskim strzałem pokonał Nicka Townsenda.
Następnie Manchester przeprowadził kolejną ciekawą akcję. Diogo Dalot podał do Antony'ego, który tym razem przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.
Prowadzenie gości podwyższył Kobbie Mainoo, dla którego było to premierowe trafienie w pierwszej drużynie United. Pomocnik oddał precyzyjny strzał prawą nogą.
Kobbie Mainoo po golu w meczu Manchester United - Newport
Ekipa z Premier League szukała okazji na kolejne trafienia. Shane McLoughlin wyręczył swojego bramkarza, blokując próbę Alejandro Garnacho. Następnie Argentyńczyk huknął w poprzeczkę.
Newport nie zamierzało się poddać. Will Evans próbował zdobyć bramkę kontaktową, ale trafił prosto w dobrze ustawionego Altaya Bayindira.
W 36. minucie gospodarze strzelili gola. Bryn Morris oddał strzał z dystansu, piłka otarła się o głowę Lisandro Martineza i wpadła do siatki.
Do przerwy Manchester prowadził różnicą tylko jednego trafienia. Już na początku drugiej połowy Will Evans doprowadził do remisu, wykorzystując dogranie z lewego skrzydła.
Erik ten Hag w meczu Newport - Manchester United
Newport chciało objąć prowadzenie. W 60. minucie Harry Charlsey oddał niecelny strzał wolejem po dograniu Morrisa z rzutu wolnego. Niedługo potem Will Evans uderzył obok bramki.
W 68. minucie Antony uratował swój zespół przed historyczną kompromitacją. Najpierw Luke Shaw trafił w słupek, a Brazylijczyk dobił piłkę. Był to pierwszy gol skrzydłowego w tym sezonie.
W 74. minucie Sebastian Palmer-Houlden uderzył obok bramki. W końcówce Antony mógł skompletować dublet, ale zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany. W 90. minucie Evans huknął obok słupka.
W doliczonym czasie gry Rasmus Hojlund ustalił wynik. Duńczyk zebrał piłkę po akcji Omariego Forsona, po czym pokonał Townsenda.
Manchester United finalnie wygrał z Newport 4:2. "Czerwone Diabły" zagrają w 1/8 finału FA Cup.
Adam Kłos28 Jan · 19:27