Dani Alves i spółka ze złotem igrzysk olimpijskich! Brazylia wygrała dopiero po dogrywce [WIDEO]

Reprezentacja Brazylii drugi raz z rzędu wygrała olimpijski turniej piłkarzy. Tym razem w finale wygrała z Hiszpanią 2:1.
Brazylijczycy mieli doskonałą okazję do objęcia prowadzenia w 38. minucie. Do rzutu karnego podszedł wtedy Richarlison, ale kopnął nad poprzeczką.
Bardziej skuteczny był Matheus Cunha. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy piłkarz Herthy przejął piłkę w polu karnym i płaskim strzałem wbił ją do bramki.
Hiszpanie wyrównali w 61. minucie. Dośrodkowanie z prawego skrzydła świetnym wolejem zamknął Mikel Oyarzabal.
Do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka. Brazylijczycy wyszli z niej zwycięsko. Gola na wagę olimpijskiego złota dał im Malcom, który uprzedził Vallejo, wpadł w pole karne i pokonał Simona.
Kapitanem reprezentacji Brazylii podczas igrzysk był Dani Alves. Dla 38-latka to już 43 trofeum w karierze. Dopiero piąty raz wygrał z kadrą - wcześniej po dwa razy zwyciężał z nią w Copa America i Pucharze Konfederacji.
Marcin Karbowski07 Aug 2021 · 16:08