Dawid Kownacki bohaterem Fortuny Duesseldorf! Gol Polaka w 89. minucie dał drużynie zwycięstwo

Screen z TV
Dawid Kownacki tego sezonu nie może zaliczyć do najbardziej udanych w karierze. Polski napastnik ma sporo problemów z kontuzjami, ale w meczu z Darmstadt został bohaterem. Jego gol z 89. minuty dał Fortunie Duesseldorf trzy punkty.
Odkąd Dawid Kownacki został wykupiony przez ekipę z Duesseldorgu za blisko siedem milionów euro z Sampdorii Genua, mógł mówić o sporym pechu. Zmagał się bowiem z kolejnymi problemami zdrowotnymi.
Najpierw stracił wiele miesięcy z powodu urazu kolana, później zachorował na koronawirusa i bardzo mocno to odczuł, a gdy wreszcie zdobył pierwszego gola od ponad roku, to pojawił się problem z mięśniami przywodziciela.
Spotkanie z Darmstadt Kownacki rozpoczął na ławce rezerwowych, podobnie jak drugi z Polaków, Jakub Piotrowski. W pierwszej połowie zawodnicy obu drużyn nie znaleźli drogi do siatki.
Dużo skuteczniejsi byli w drugiej części spotkania. Darmstadt dwukrotnie wychodziło na prowadzenie, ale Fortuna za każdym razem odpowiadała, doprowadzając do remisu.
Właśnie przy stanie 2:2 na murawie zameldowali się obaj Polacy. W 77. minucie Kownacki zastąpił Edgara Priba, siedem minut później Piotrowski wszedł w miejsce Shinty Appelkampa.
"Kownaś" został bohaterem Fortuny w samej końcówce. Strzał jednego z jego kolegów został przyblokowany, ale futbolówka trafiła do Polaka, który od razu uderzył i trafił do siatki. Była to jego druga bramka w tym sezonie.
Maciej Pietrasik04 Dec 2020 · 20:49