Dawid Kownacki bohaterem Fortuny Duesseldorf! Gol Polaka w 89. minucie dał drużynie zwycięstwo

Screen z TV
Autor: Maciej Pietrasik 4 gru 2020 | 20:49
Dawid Kownacki tego sezonu nie może zaliczyć do najbardziej udanych w karierze. Polski napastnik ma sporo problemów z kontuzjami, ale w meczu z Darmstadt został bohaterem. Jego gol z 89. minuty dał Fortunie Duesseldorf trzy punkty.
Odkąd Dawid Kownacki został wykupiony przez ekipę z Duesseldorgu za blisko siedem milionów euro z Sampdorii Genua, mógł mówić o sporym pechu. Zmagał się bowiem z kolejnymi problemami zdrowotnymi.
Najpierw stracił wiele miesięcy z powodu urazu kolana, później zachorował na koronawirusa i bardzo mocno to odczuł, a gdy wreszcie zdobył pierwszego gola od ponad roku, to pojawił się problem z mięśniami przywodziciela.
Spotkanie z Darmstadt Kownacki rozpoczął na ławce rezerwowych, podobnie jak drugi z Polaków, Jakub Piotrowski. W pierwszej połowie zawodnicy obu drużyn nie znaleźli drogi do siatki.
Dużo skuteczniejsi byli w drugiej części spotkania. Darmstadt dwukrotnie wychodziło na prowadzenie, ale Fortuna za każdym razem odpowiadała, doprowadzając do remisu.
Właśnie przy stanie 2:2 na murawie zameldowali się obaj Polacy. W 77. minucie Kownacki zastąpił Edgara Priba, siedem minut później Piotrowski wszedł w miejsce Shinty Appelkampa.
"Kownaś" został bohaterem Fortuny w samej końcówce. Strzał jednego z jego kolegów został przyblokowany, ale futbolówka trafiła do Polaka, który od razu uderzył i trafił do siatki. Była to jego druga bramka w tym sezonie.

2961 PLN

Na start 2961 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 3x777 PLN oraz freebet 30 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 16

5 gru 2020 | 00:24
0
To tylko środek 2 bundesligi. Zaden kandydat do kadry. Lepsi już Wilczek, Buksa czy Przybyłko bo grają w lepszych klubach. Niech gra w Bundeslidze to mozna gadac o powrocie do kadry.
4 gru 2020 | 21:54
Super konaś chłopiee, oby więcej munut i bramek w lidze.
0
Super kownaś chłopiee, oby więcej munut i bramek w lidze.
4 gru 2020 | 21:14
0
łał
5 gru 2020 | 14:19
Podobno Real
Madryt już się skontaktował z Fortuną negocjować warunki przejścia, chcą uprzedzić Barcelonę I Liverpool . Zidan chce przebudować styl zespołu pod jego grę. Modric również powiedział ze nie zostanie jeśli go nie sprowadza. Ta bramka wstrząsnęła piłkarskim światem... a tak na poważnie powodzenia Kownas rozwijaj się nabieraj pewności. I czas się obudzić!
0
Madryt już się skontaktował z Fortuną negocjować warunki przejścia, chcą uprzedzić Barcelonę I Liverpool . Zidan chce przebudować styl zespołu pod jego grę. Modric również powiedział ze nie zostanie jeśli go nie sprowadza. Messi i Ronaldo nie mogą spać, Benzema chce zmienić zawód, brazyliczycy stawiaja pomnik. Ta bramka wstrząsnęła piłkarskim światem... a tak na poważnie powodzenia Kownas rozwijaj się nabieraj pewności. I czas się obudzić!
4 gru 2020 | 21:06
ale, żeby tak od razu na czerwono?
0
Fajnie ale, żeby tak od razu na czerwono?
4 gru 2020 | 22:03
Brawo ! Bramkę możecie zobaczyć na Sport Buzz, właśnie dodałem.
0
Brawo ! Bramkę możecie zobaczyć na SportBuzz w poczekalni, właśnie dodałem.
0
Wielki bohater co strzela bramke raz na pięć lat. Kto sie nieudacznikiem urodził, nieudacznikiem umrze.
4 gru 2020 | 21:01
0
2 gol w tym roku ??? :) hahaha brawo - takich bohaterów nam trzeba. Byle nie na euro do kadry
4 gru 2020 | 21:04
Dokładnie.:DPo za tym ignorant i egocentryk jak CR7 a wy piszecie w takim tonie jakby strzelił zwycięską bramkę na Euro albo MŚ xD.
0
Dokładnie.:D Po za tym ignorant i egocentryk jak CR7 a wy piszecie w takim tonie jakby strzelił zwycięską bramkę na Euro albo MŚ xD.
4 gru 2020 | 21:11