Dawid Kownacki coraz bliżej Lecha. "Są duże szanse, że za kilka dni będzie w Poznaniu"

Dawid Kownacki coraz bliżej Lecha. "Są duże szanse, że za kilka dni będzie w Poznaniu"
Rafał Rusek/Pressfocus
Autor: Tomasz Włodarczyk 30 sty 2022 | 22:24
Lech Poznań jest zmuszony do szukania nowego napastnika ze względu na problemy zdrowotne Artura Sobiecha. Według naszych informacji na Bułgarską może wrócić Dawid Kownacki.
"Kolejorz" marzy o tym, aby na stulecie klubu zdobyć mistrzostwo Polski. Na razie podopieczni Macieja Skorży są na najlepszej drodze do tego osiągnięcia - mają cztery punkty przewagi nad drugą Pogonią Szczecin.
Dalsza część tekstu pod wideo
Podczas zimowego okienka transferowego koniecznością wydaje się w przypadku Lecha sprowadzenie nowego napastnika. Z klubu odszedł bowiem Roko Baturina, a Artur Sobiech ma powikłania po przejściu koronawirusa.
Do pełni zdrowia dochodzi też dopiero Mikael Ishak. W sparingach w roli "fałszywej dziewiątki" występowali Joao Amaral oraz Filip Marchwiński, ale wkrótce na Bułgarską zawita zapewne nowy snajper.
Wiele wskazuje na to, że będzie nim Dawid Kownacki. Pierwsze informacje o jego możliwym powrocie do Poznania podał w sobotę "Głos Wielkopolski". Jak udało nam się ustalić, szanse na powodzenie całej operacji są coraz większe.
Lech rzeczywiście rozmawia z Kownackim, który jest chętny na powrót do byłego klubu. Piłkarz czeka przede wszystkim na to, czy do porozumienia dojdą włodarze lidera Ekstraklasy oraz Fortuny Duesseldorf.
Wszystko powinno wyjaśnić się w ciągu najbliższych kilku dni. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym tygodniu były reprezentant Polski będzie już w Poznaniu. W Lechu ma grać na zasadach półrocznego wypożyczenia.
author picture

Tomasz Włodarczyk

Spodobał Ci się tekst tego autora?

Czytaj kolejne
Źródło: własne