Dawid Szwarga rekordzistą w europejskich pucharach. Trener Rakowa jedynym takim w całych rozgrywkach

Dawid Szwarga rekordzistą w europejskich pucharach. Trener Rakowa jedynym takim w całych rozgrywkach
Tomasz Kudala / Press Focus
Autor:Hubert Kowalczyk24 Wrz 2023 | 22:49
Dawid Szwarga jest nietypowym rekordzistą w bieżącej edycji europejskich pucharów. Ze świecą szukać młodszego trenera w całych rozgrywkach.
Po zakończeniu sezonu 2022/23 Dawid Szwarga przejął stery Rakowa Częstochowa po Marku Papszunie. Młody szkoleniowiec wcześniej pełnił funkcję asystenta cenionego trenera.
Dalsza część tekstu pod wideo
Już na początku swojej przygody Szwarga zdołał wywalczyć awans do Ligi Europy. Chociaż "Medaliki" marzyły o Lidze Mistrzów, to drugie z rozgrywek UEFA również zostały przyjęte bardzo dobrze.
W pierwszym spotkaniu w pucharach Raków został wprawdzie bezproblemowo rozbity przez Atalantę 0:2 (0:0), ale młody szkoleniowiec drużyny z Ekstraklasy zapisał się w historii. Jest bowiem pierwszym trenerem urodzonym w latach 90., który poprowadził zespół w Lidze Mistrzów, Lidze Europy lub Lidze Konferencji.
Szwarga jest też oczywiście liderem zestawienia najmłodszych szkoleniowców w bieżącej edycji. 32-latek przyszedł na świat dokładnie 7 października 1990 roku i znacznie dystansuje swoich potencjalnych konkurentów.
TOP3 najmłodszych trenerów w europejskich rozgrywkach 2023/24:
  • Dawid Szwarga - Raków - Liga Europy - 7.10.1990
  • Johannes Thorup - FC Nordsjaelland - Liga Konferencji - 19.02.1989
  • Jacob Neestrup - FC Kopenhaga - Liga Mistrzów - 8.03.1988
Źródło: Twitter

Dyskusja 0