Debiut Filipa Bednarka w SC Heerenveen

Udo Ockema, wikipedia
Fortuna Sittard wygrała u siebie z SC Heerenveen 2:1 (1:1) w meczu 21. kolejki Eredivisie. W zespole gościu zadebiutował Filip Bednarek.
Piłkarze z Heerenveen prowadzili od 6. minuty, kiedy Mitchell van Bergen wykorzystał sytuację sam na sam.
Gospodarze wyrównali po kwadransie gry. Felix Passlack pokonał polskiego golkipera płaskim uderzeniem w długi róg z pola karnego.
W 74. minucie decydującego gola dla zespołu z Sittard strzelił Sven Botman, który trafił do własnej bramki po tym jak piłka nieszczęśliwi odbiła się od niego po interwencji Bednarka.
Dla Polaka był to debiut w barwach "Dumy Fryzji", gdzie gra od 2018 roku. Bilans 27-latka w holenderskiej ekstraklasie to sześć meczów i jedenaście straconych goli.
W tabeli Eredivisie SC Heerenveen jest na dziewiątym miejscu z dorobkiem 28 punktów. Natomiast Fortuna Sittard awansowała na trzynastą pozycję, mając na koncie 23 punkty.