Debiutanckie trafienie Sancho, kolejny gol Ronaldo! Manchester United wygrał z Villarrealem [WIDEO]

Manchester United miał problemy w starciu z Villarrealem. Ostatecznie "Czerwone Diabły" zdołały jednak wygrać 2:0.
Był to trenerski debiut Michaela Carricka. Były pomocnik został tymczasowym szkoleniowcem po tym, jak klub zdecydował się zwolnić Ole Gunnara Solskjaera.
Spotkanie rozpoczęło się z kilkuminutowym opóźnieniem. Sędzia Felix Brych miał problem z mikrofonem, dzięki któremu mógłby się komunikować z pozostałymi arbitrami.
W mecz lepiej weszli gospodarze. W 10. minucie Yeremi Pino mógł otworzyć wynik spotkania, jednak nie wykorzystał dobrej sytuacji w polu karnym. Później David de Gea obronił mocne uderzenie Manu Triguerosa.
Z odpowiedzią próbował przyjść Cristiano Ronaldo. Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy Portugalczyk podszedł do rzutu wolnego, ale trafił w mur.
W 59. minucie Moi Gomez stanął przed szansą na strzelenie gola. Strzał zawodnika "Żółtej Łodzi Podwodnej" z trudem obronił David de Gea.
Michael Carrick musiał zareagować na boiskowe wydarzenia. Trener zdjął z boiska Donny'ego van de Beeka i Anthony'ego Martiala. W ich miejsce na murawie pojawili się Marcus Rashford i Bruno Fernandes.
W 71. minucie obrońcy Villarrealu zgubili w polu karnym Jadona Sancho. Anglik nie zdołał jednak zanotować premierowego trafienia w barwach Manchesteru United.
Na dziesięć minut przed końcem do siatki trafił Cristiano Ronaldo. Cała akcja zaczęła się od błędu Geronimo Rulliego, który źle wyprowadził piłkę. Fred doskoczył do rywala, odebrał mu futbolówkę i zagrał do "CR7", który z zimną krwią strzelił gola. Było to już jego piąte trafienie w tej edycji Ligi Mistrzów.
W 90. minucie Hiszpanów dobił jeszcze Jadon Sancho. Skrzydłowy strzelił pierwszego gola po odejściu z Borussii Dortmund. "Czerwone Diabły" wygrały i są już pewne awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.
Adam Kłos23 Nov 2021 · 20:43