Dinamo Zagrzeb i AS Monaco poza Ligą Mistrzów! Debiutant zagra w fazie grupowej [WIDEO]

Szachtar Donieck, Red Bull Salzburg i Sheriff Tyraspol - to drużyny, które dziś wywalczyły awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.
Zmagania w eliminacjach Champions League dobiegły końca. Z rozgrywkami pożegnali się m.in. piłkarze Dinama Zagrzeb.
Pogromcy Legii Warszawa mieli do odrobienia trzybramkową stratę z pierwszego starcia z Sheriffem Tyraspol. Na własnym boisku Chorwaci byli stroną przeważającą, ale nie zdołali osiągnąć celu.
Ostatecznie zremisowali 0:0. To oznacza, że w fazie grupowej Champions League zagrają absolutni debiutanci, czyli mistrzowie Mołdawii.
Piłkarze Red Bulla Salzburg nie pozostawili wątpliwości, kto zasługuje na przepustkę do Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu wygrali z Broendby 2:1. W rewanżu też rozdawali karty.
Już w 4. minucie wynik spotkania otworzył Sesko. Kilka chwil później trafienie dołożył Aaronson i losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte.
Ekipa z Danii odpowiedziała w 62. minucie. Wówczas do siatki trafił Maxso, ale to było za mało, by wywołać niepokój w szeregach rywali.
Piłkarze AS Monaco pokazali charakter i po porażce w pierwszym meczu (0:1) ruszyli do odrabiania strat. W rewanżu z Szachtarem Donieck zaprezentowali się z dobrej strony.
Bohaterem pierwszej połowy był Ben Yedder. To on ustrzelił dublet i sprawił, że ekipa z Księstwa była jedną nogą w Lidze Mistrzów. Piłkarze Szachtara po przerwie zdobyli gola kontaktowego i tym samym doprowadzili do dogrywki. W niej awans zapewniła sobie ekipa z Doniecka po samobójczym trafieniu Aguilara.
Daniel Makarewicz25 Aug 2021 · 23:35